Üniteks, 2011'de de büyümeyi sürdürüyor

Giriş Tarihi:30.05.2011, 19:29 Güncelleme Tarihi:30.05.2011, 19:29

Hazır giyim sektöründe Türkiye'nin en büyük ihracatçıları arasında yer alan Üniteks, Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım'ı ağırladı.
Üniteks'in Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu fabrikasını ziyaret eden Yıldırım, İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç ve beraberindeki heyet, üretim birimlerini gezdi, ihracat ve yatırımlara ilişkin bilgi aldı. Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım'a, Üniteks ziyaretinde Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Ünsal ve üst düzey yöneticiler ev sahipliği yaptı.

10 BİN KİŞİYE İŞ

Üniteks Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Ünsal, yıllık 30 milyon adet üretimle ihracat ağırlıklı çalıştıklarını kaydederek, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın Sanayi Tezleri Programı "San-Tez" desteğiyle yaşama geçirdiği Ar-Ge Merkezi'nin Türkiye'de hazır giyim sektöründe ilk kez İzmirli Üniteks'te kurulduğunu da vurguladı.
Türkiye'de 120 ayrı noktadaki tedarikçi KOBİ firmalarıyla Güneydoğu Anadolu Bölgesi ağırlıklı olmak üzere 10 bin kişiyi istihdam ettiklerini de belirten Ünsal, iç bünyede 500 çalışanla AB ülkelerindeki ünlü giyim markalarına Üniteks ürünlerini ihraç ettiklerini söyledi. Üniteks'in üretim, ihracat ve istihdam yaratmadaki başarılarının devam etmesi dileğinde bulunan Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım da, özgün marka ve tasarımlarla yurtdışında talep görmenin üzerinde en fazla durulması ve çalışılması gereken konu olduğunu hatırlattı.
Sektöründe ilk organik sertifikası ve ilk EU Flower belgesini de alan Üniteks, 225 milyon liralık yıllık cirosu ve 2010'da 120 milyon dolara ulaşan ihracatıyla büyümesini sürdürüyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.