• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Levent Marina'dan yeni yatırım: Yat borsası

19.08.2011, 19:22


Dirinler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Melih Dirin, bölgede eksikliği olan bu projeyi, yat ve tekne tutkunları için hayata geçireceklerini söyledi
MURAT ŞAHİN (HABER MERKEZİ)

İzmir'in önde gelen sanayicilerinden Dirin Ailesi tarafından 1 yıl önce işletilmeye başlanan Üçkuyular'daki Levent Marina'da, yeni yatırımlar gerçekleştiriliyor. Marinada sıfır ve ikinci el tekne satışlarına da başladıklarını dile getiren yat ve tekne tutkunları için bölgede eksikliği olan yat borsası kurmak istediklerini söyledi. Levent Marina'da ayrıca 6 yeni mekan daha hizmet vermeye başladı.

FUAR KURULACAK
Levent Marina'da hizmete giren mekanların basın mensuplarına tanıtım toplantısına Dirinler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Melih Dirin, Sosyal Tesisler İşletmecisi Jo Kohen ile birlikte marina yöneticileri katıldı.
Levent Marina'yı 1 yıl gibi kısa süre içinde İzmirlilerin güzel bir gün geçirecekleri, stresten kurtularak moral depolayacakları bir merkez haline getirdiklerini dile getiren Dirin, yeni çalışmalarını anlattı. Dirin, yat ve tekne tutkunları için bölgede eksikliği olan yat borsası kurmak istediklerini belirterek, "Yat ve tekne almak isteyenlerin bu ihtiyaçlarına cevap verecek bir pazar ortamı oluşturacağız. Bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca kısa bir süre içinde tekne ve yat fuarı düzenlemek istiyoruz. Buraya Türkiye'nin her yerinden deniz tutkunlarını ve bu sektörde faaliyet gösteren firmaları, tekne ve yat üreticilerini davet edeceğiz. Fuarımız yıl boyunca sürecek. Deniz tutkunlarının adresi olacağız" dedi.
Dirin, marinada 6 mekanın daha hizmete açıldığını da söyledi. Jo Kohen'in özgün tasarımlı 6 mekan yarattığını söyleyen Dirin, sabah kahvaltısından akşam yemeğine kadar farklı tatların burada İzmirliler ile buluşturulacağını vurguladı. Yeni açılan mekanlarda 150 kişiye de istihdam sağlandığına dikkat çeken Dirin, "Jo Kohen'in açtığı işletmeler marinaya ayrı bir renk kattı. Biz marinayı ilk devraldığımızda elektriği ve suyu bile yoktu. Yaptığımız yatırımlarla şu anda marina en modern ve konforlu şekilde deniz tutkunlarına hizmet veriyor. Şu an güneyde olan tekneler Ekim dönemi için rezervasyonlarını şimdiden yaptırıyor. Marinada İzmir dışında İstanbul, Bursa, Antalya hatta yurtdışından misafirlerimizin olması bize ayrıca heyecan veriyor" diye konuştu.

Levent Marina'dan yeni yatırım: Yat borsası haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN