Bortar, sektörde bir ilki gerçekleştirdi

Giriş Tarihi:02.02.2013, 19:00 Güncelleme Tarihi:02.02.2013, 19:00
Türk Standartları Enstitüsü ile "Tedarikçi Denetim" protokolü imzalayan şirket, "Gıda Güvenliği Sistem Belgesi"ni (FSSC 22000)sektöründe ilk kez almanın da onurunu yaşadı

KAHRAMAN DURAK(HABER MERKEZİ)

İzmir'de 20 yıldır faaliyet gösteren yemek sektörünün önde gelen markalarından Bortar A.Ş. kuruluşunun 20'nci yılını Swissotel Büyük Efes'te düzenlenen törenle kutladı. Türk Standartları Enstitüsü ile "Tedarikçi Denetim" protokolü imzalayan şirket, "Gıda Güvenliği Sistem Belgesi"ni (FSSC 22000)sektöründe ilk kez almanın da onurunu yaşadı.

350 çalışanı var

Bortar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt'un ev sahipliği yaptığı geceye, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Hulusi Şentürk, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı
Ender Yorgancılar, İzmir Ticaret Odası (İTO) Meclis Başkanı Selami Özpoyraz ve Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Veysi Öncel ile seçkin davetliler katıldı. Bortar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, 20 yıl önce küçük ama düşleri büyük bir işletme olarak yola çıktıklarını ifade etti.
Küçükkurt, "350 çalışanımız ile günde 25 bin kişiye yemek çıkıyoruz. Bortar, bugün başarılıysa bunu en çok ağabeyim merhum Şuayip Küçükkurt'un başlattığı emek yolculuğuna borçluyuz. Bortar olarak TSE'nin vermiş olduğu 'Gıda Güvenliği Sistem Belgesi'ni Türkiye'de sektöründe ilk alan firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ayrıca TSE Denetimli Tedarikçi Denetim protokolünü imzalayarak kalite ve hijyene verdiğimiz önemi bir kez daha göstermiş olduk" dedi.

Sürdürülebilir kalite

TSE Başkanı Hulisi Şentürk ise Bortar çalışanlarını ve Hasan Küçükkurt'u tebrik ederken, "Yemek sektöründe Gıda Güvenliği Sistem Belgesini alan ilk kuruluş oldular. Bu sektörde sürdürülebilir kalite için bir de denetim protokolü imzaladık. Bu cesaretleri için kendilerini kutlarım. Çünkü bizim denetçilerimiz çok titiz ve özenle çalışır. Bizim gelişen Türkiye'de bu kalitede ve cesarette markalara ihtiyacımız var. Onun için kendilerini tebrik ediyorum" diye konuştu.

kalan karakter 1000

Misafir Misafir

bortar her zaman hakkıyla her seyin üstesinden gelmiştir.dürüst ve düzgün kardeş olmaları şirketin birliği ve beraberliği onları sektörde 1 numara yapmıstır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.04.2014 22:16
MİSAFİR MİSAFİR

BORTAR HER ZAMAN İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRİR...

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 04.02.2013 17:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.