• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kemeraltı esnafının sağlık sorunu bitiyor

Kemeraltı esnafının sağlık sorunu bitiyor

20.08.2013, 19:42

İzmir Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği ve Koruyucu OSGB arasında yapılan anlaşma kapsamında "Risk Analizi", "Acil Eylem Planı" ve "İş Güvenliği" eğitimleri verilecek, çalışanların sağlık kontrolleri yapılacak

İzmir Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği ve Koruyucu OSGB (Ortak Sağlık İş Güvenliği Birimi) arasında yapılan iyi niyet protokolü ile artık kemeraltı esnafı, risk analizleri konusunda yepyeni bir hizmete kavuştu. Kemeraltı esnafının sağlık konusunda, bundan böyle korkulu rüya görmesini ortadan kaldıran imza töreni, Koruyucu OSGB Başkanı Op.Dr. Uluç Serim ile İzmir Tarihi Kemeraltı Derneği Başkanı İlyas Gönen ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

İş güvenliği
Tarihi Kemeraltı Derneği Başkanı İlyas Gönen, "Yaptığımız protokolle esnafımız daha uygun fiyata iş güvenliği konusundaki yasal zorunluluklarını yerine getirebilecek ve yasadan kaynaklanan yüksek miktardaki cezalardan kurtulabilecekler. Sağlıklı iş güvenliği Kemeraltı esnafımız için çok önemli bir çalışma" dedi.
Koruyucu OSGB Başkanı OP.Dr.Uluç Serim ise konuyla ilgili açıklamasında, sağlık ve iş güvenliği konusuna sivil toplum örgütlerinin sorumluluk alarak önayak olmalarının çok önemli olduğunu belirterek, "Bu sayede sadece yasal zorunluklar yerine getirilmekle kalmayıp esnaf için kaza oluşturabilecek risklerin saptanması ve çalışanların sağlık sorunları konusunda bilinçlendirilmeleri sağlanacak. Yasal zorunlulukların yerine getirilmesi ve iş güvenliliğinin yeterli düzeyde olmasıyla kaza oranlarının düşeceğini ve iş veriminin artacağını inanıyorum" diye konuştu. Protokol kapsamında Çalışma Bakanlığı'nın 6331 sayılı yasasına göre zorunlu hale gelen Risk Analizi, Acil Eylem Planı ve İş Güvenliği eğitimleri verilecek, çalışanların sağlık kontrolleri yapılacak.

Kemeraltı esnafının sağlık sorunu bitiyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN