• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

"Yatırımları planlamak sizden, destek bizden"

Yatırımları planlamak sizden, destek bizden

05.12.2013, 18:22

Denizli'de Vali Demir'in yönlendirmesiyle bir araya gelen TKDK, GEKA ve KOSGEB, 'Birlikten Kuvvet Doğar' sloganıyla bölgeye daha fazla yatırımcı çekmek üzere çağrıda bulundular

UFUK SOYHAN (DENİZLİ)

Devlet hibelerini yatırımcılara ulaştıran Denizli'deki aynı misyonu taşıyan kamu kurumlarından Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) bir araya geldi. Toplantıda her yıl yatırımcılara milyonlarca lira hibe desteği sağlayan üç kurumdan ortak mesaj çıktı: "Siz yatırımı planlayın bizler destek olalım."
Denizli Valisi Abdulkadir Demir'in yönlendirmesi ile gerçekleştirilen toplantıya, TKDK Denizli İl Koordinatörü Ümit Dağdeviren, GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata ve KOSGEB Denizli Müdürü Selim Erkoç katıldı. Toplantıda, TKDK, GEKA ve KOSGEB'in etkin çalışmasına katkı sağlamak, 'Birlikten Kuvvet Doğar' sloganıyla Denizli ve bölgeye daha fazla yatırımcı çekmek, daha fazla ulusal ya da uluslararası fonların aktarımını gerçekleştirmek ve üç kurumun daha verimli nasıl çalışabileceği konuşuldu.

Yapılacaklar konuşuldu

Toplantıdan yatırımcılara bir de ortak mesaj çıktı: "Siz yatırımı planlayın bizler destek olalım." Denizli'deki yatırımcı bilgilerinin bir veri tabanı halinde kurumlar arasında paylaşılmasının faydalı olabileceği planlanan buluşmada, TKDK, KOSGEB ve GEKA'dan irtibat noktası olacak birer yetkili personel belirlendi. Ayrıca üç kurumun düzenli aralıklarla bir araya gelmesi kararlaştırıldı.
TKDK Denizli İl Koordinatörü Ümit Dağdeviren, Denizli ve bölgeye daha fazla yatırım, daha fazla ulusal ya da uluslararası fonların aktarımını gerçekleştirmek için ortak neler yapılabileceğinin konuşulduğunu söyledi. Kurumların geri ödemesiz destek süreçlerini karşılıklı irdelediklerini ifade eden Dağdeviren, şunları kaydetti:

Veri tabanı oluşturulacak
"Yatırımcıların bilgilendirilmesi ve azami derecede desteklenmesi için çalışmalar yapılması planlandı. Desteklerle ilgili kısa öz bilgi içeren bilgi notlarının karşılıklı gönderilmesi kararlaştırıldı. Ayrıca Denizli'deki yatırımcıların bilgilerinin bir veri tabanı halinde kurumlar arasında paylaşılmasının faydalı olabileceği düşünüldü. Yatırımcıların hibe fonlarına ulaşımda en önemli ve kritik araçlarından olan danışmanların da değerlendirildiği toplantıda, yatırımcılara sıkıntı oluşturabilecek çantacı tabir edilen kişilerin isimlerinin de bu kurumlar arasında paylaşılması gerekliliği gündeme geldi."
GEKA Genel Sekreteri Alata ise benzer konularda destek planlamasından kaçınılması gerektiğini, aynı destek konusuna birden fazla kurumun destek vermesi yerine birbirini tamamlayıcı sektörlere destek verilmesinin daha uygun olacağını kaydetti.

"Yatırımları planlamak sizden, destek bizden" haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN