• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Aydınlı kadın patronlar ekonomide dümene geçiyor

AYTO Kadın Girişimciler Kurulu'nun istişare toplantısında bir araya gelen işkadınları, Aydın için iddialı projeler hazırlayacaklarını söyledi

Aydınlı kadın patronlar ekonomide dümene geçiyor

24.01.2015, 00:00

KAZIM YÖRÜKCE (AYDIN)

Aydınlı girişimci kadınlar, Aydın Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu'nun istişare toplantısında buluştu. Hasmahal'da yapılan toplantıya Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken ve
Meclis Başkanı Sefa Yüksel, Aydın Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Esen Türker, İzmir Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Aysel Öztezel ile birlikte Aydın Girişimci Kadınlar Derneği, İş Kadınları Derneği üyeleri katıldı. Toplantıda, Türkiye'nin yazılı basında tek genel yayın yönetmeni olan Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı, başarı hikayesini Aydınlı kadınlarla paylaştı.

Ortak çalışmalar

Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ülken, oda olarak kadın girişimcilerin desteklenmesine önem verdiklerini belirterek, "Kadın aklını, zekasını, duygusallığını Aydın için pozitif sinerjiye dönüştürmek adına kadınlara destek oluyoruz. Oda yönetiminde bu dönem üç işkadını görev yapıyor. Kadın girişimciler icra kurulunu ortak akılla oluşturduk. Kurulun üye sayısının 51 olduğuna takılmadan, tüm kadınlarımızı çalışmalara dahil edeceğiz. Sürekli girişimci kadınlarımızla beraber olup tüm projelerimizi birlikte yürüteceğiz. Kadın girişimciler kurulunun ilk organizasyonunda Aydın'dan çıkmış başarılı bir kadını misafir ettiğimiz için mutluyuz" dedi.
Aydın Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Türker ise kadınları bir araya getiren AYTO'ya teşekkür etti. TOBB'un dördüncü döneminde Aydın Kadın Girişimciler Kurulu olarak çalışmalara başladıklarını hatırlatan Türker, "Anaerkil bir şehir olarak Aydın'da çok daha güzel işler yapabiliriz. Ekip olarak güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum" diye konuştu. İzmir Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Aysel Öztezel ise kadınların farklı yaratıldığını ve bu özelliğinin iyi kullanılmasıyla ticaretin bereketleneceğini belirtti.

Plaket verildi

Toplantının sonunda Aydın Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Esen Türker, önceki dönem Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Denizhan Sandıklılı adına Hakan Ülken'e; Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı, Aydın İş Kadınları Derneği Başkanı Belgin Çekmen'e; Aydın Ticaret Odası Meclis Başkanı Sefa Yüksel ise Aydın Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Gülfidan Kendirlioğlu'na plaket verdi. Türker, Bursalı'ya el iğnesiyle işlenmiş bir kolye, Bursalı da Ülken'e Yeni Asır'ın ilk sayısını hediye etti.

Kadın haberlerine pozitif ayrımcılık
Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı, toplantıda 21 yıllık gazetecilik tecrübelerini paylaştı. Türkiye'nin tek kadın genel yayın yönetmeni olarak kadın haberlerine pozitif ayrımcılık yaptığını dile getiren Bursalı, "Başarılı kadın hikayelerini gazetemizde sürekli okuyucularla paylaşıyoruz. Bir kadının başarı hikayesini okuyan yüzlerce kadının arasından, bir kadının bile bundan cesaret alması, bizler için dünyaya bedel. Başarılı kadınlarla birlikte olmaktan mutluyum" dedi.


Aydınlı kadın patronlar ekonomide dümene geçiyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.