“MESLEK LİSESİ memleket meselesi”

Giriş Tarihi:20.11.2016, 00:06 Güncelleme Tarihi:20.11.2016, 00:06
Uşak’ta 7 milyon liraya yaptırılan TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılışını yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “İşsizliği azaltmalı ve nitelikli eleman yetiştirmeliyiz” dedi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Uşak'ta 7 milyon liraya yaptırılan 24 derslikli TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet binası açılışına katıldı.

NİTELİKLİ ELEMAN YETİŞMELİ

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, meslek liselerinin ülkenin yetişmiş ara eleman ihtiyacında büyük önem arz ettiğini söyledi. Tüfenkci, sanayide, üretimde ara ve yetişmiş eleman sıkıntısı yaşanmasının ana nedeninin 28 Şubat'ta imam hatipleri kapatmak bahanesiyle mesleki eğitime vurulan darbe olduğunu belirterek, "Hükümet olarak bunun önüne geçmek için mesleki eğitime önem verdik ve mesleki okullarının önünü açtık.
Türkiye'nin güçlenmekten, güçlenmek için de üretmekten başka çaresi yok" dedi.

RİSKSİZ TEK YATIRIM

AK Parti hükümetlerinin göreve geldiği 2002 yılından itibaren bütçeden en büyük payın eğitime ayrıldığını belirten Bakan Tüfenkci, "Yetişmiş eleman eksikliğini gidermeliyiz. Üretimin önündeki engelleri kaldırmak, ara eleman sorununu çözmek zorundayız. İşsizliği azaltmalı ve nitelikli eleman yetiştirmeliyiz" dedi.
TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da, "Riski olmayan tek yatırım eğitime olan yatırım" diye konuştu.

VERGİ REKORTMENLERİNE ÖDÜL

Ekip, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin yaptırdığı lisenin ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası'nın yeni hizmet binasının açılışının ardından "Ekonomiye Değer Katanlar" ödül törenine katıldı. Bakan Tüfenkçi, 2014 yılı kurumlar vergisi rekortmen şirketleri Altınsar Tesktil A.Ş, Ağaoğlu Tekstil Sanayi Tic. A.Ş. ve Oksan Köseoğlu Madencilik İnşaat Sanayi LTD.
ŞTİ'ne ödüllerini verdi. Bakan Tüfenkci ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Ticaret Borsası ziyaretinin ardından şehirden ayrıldı

YENİ LİSE YOLDA

Uşak Valisi Ahmet Okur, kentte eğitimin kalitesinin yükselmesi için fiziki yeterlilikleri artırdıklarını belirterek, TOBB'a kente kazandırdığı okul için teşekkür etti.
Uşak'a ikinci bir yeni meslek lisesi kazandırmak için kolları sıvadıklarını aktaran Vali Okur, "İşadamlarımızla gerekli bütçeyi oluşturup derhal yapımına başlayacağız" dedi.

SERKAN KARAYOL

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.