• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Değerleme uzmanları kahvaltıda buluştu

Değerleme uzmanları kahvaltıda buluştu

14.02.2017, 00:00 Güncelleme Tarihi: 14.02.2017, 12:37

SPK lisanslı değerleme uzmanları Tuyan Uluğturhan tarafından organize edilen kahvaltıda bir araya geldi. 127 kişinin katıldığı kahvaltıda uzmanlar değerleme mesleğinin sorunları ve sektörün geleceği hakkında görüş alışverişi yaptı. 19 Şubat tarihinde İstanbul'da gerçekleşecek Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği seçimleri için adaylığını açıklayan isimler söz hakkı alarak plan ve projelerinden bahsetti.

Toplantıda söz alan adaylar, "Belediyelerin de tapulardaki uygulamaya benzer şekilde tek harç sistemine geçmesi; gün, saat uygulamasının kaldırılması için çalışması gerekiyor. Değerleme uzmanları için kimlik kartı ile yetki sorununa çözüm getirilmesi için çalışılmalı, kontrolsüz ve eğitimsiz uzman sayısı azalmalı. "Az olan değerlidir" mantığı ile zaman kalite ilişkisinin doğru kurgulanması gerekli. Lisanslı Uzmanların değerinin düşürülmemesi aksine artırılması gerekiyor" şeklinde konuştu.

TDUB seçimlerine adaylıklarını açıklayan isimler TDUB seçimlerine katılımın önemini vurgulayarak TDUB'da yerelden genele yönetim modeli ve TDUB şubelerinin olması TDUB yönetimine ulaşmanın mümkün olması gerekliliğinin altını çizerek sorunları aktarabilecek sorumlulara ulaşmak istendiğini belirttiler. Yeni yönetmelik, tebliğ ve standartlar ile mesleğe yeni bir şekil verileceği, meslek sendikası kurulması önerisi, uluslararası değerleme standartlarının gerekliliği, ehliyetli ve lisanslı kişilerin rapor hazırlaması gerektiği ve bu şekilde denetim sağlanabileceği konuları da görüşüldü.

19 Şubat Pazar günü yapılacak TDUB Seçimi için adaylığını açıklayan isimler :

Ali Emre İPLİKÇİ Denetleme Kurulu kategorisinde; Bora ÖZPINAR Denetleme Kurulu kategorisinde; Gökhan TAŞ Disiplin Komitesi kategorisinde; Özgür Y. GÖNCÜOĞLU Değerleme Kuruluşundaki Sorumlu Değerleme Uzmanı kategorisinde; Tolga KOT Değerleme Kuruluşundaki Tam Zamanlı Çalışan Değerleme Uzmanı kategorisinde

Değerleme uzmanları kahvaltıda buluştu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.