• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Kemeraltı gece gündüz yaşasın’

‘Kemeraltı gece gündüz yaşasın’

26.02.2017, 23:15

Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Ümit Kaya, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ercan Demir'i ziyaret etti. Türkiye'nin en büyük açık hava alışveriş merkezi olan Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nın 60 bin kişiye istihdam sağladığını ve İzmir için bir şans olduğunu belirten Kaya, "Hisarönü, Kestane Pazarı, Kızlarağacı, Abacıoğlu gibi hanlarıyla Kemeraltı tarihe yüzlerce yıldır tanıklık eden önemli bir yer. Bu alanları ayakta tutmalıyız" dedi. Kaya, Kemeraltı Çarşısı'nın iki belediye arasında kalması nedeniyle büyük sorun yaşadığını söyledi.

'El ele verelim'

Kaya, "Tarihi çarşıda halen aydınlatma, ruhsat ve altyapı sorunları yaşıyoruz. Büyükşehir Belediyesinin getirdiği aktarmalı sistemin de zararı büyük oldu. Kemeraltı'nın tarihi dokusuna hep birlikte sahip çıkmalıyız" dedi. Merkezi hükümetin desteğiyle 2016'da Kemeraltı'nda üst geçit, Konak Tüneli, turizm enformasyon bürosu gibi birçok hizmet geldiğini belirten Kaya, "Kemeraltı'nı daha cazip hale getirebiliriz. Bunun için yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının da el ele vermesi lazım" dedi. Kemeraltı'nın gece gündüz cazibe merkezi haline gelebileceğini belirten Kaya, "Kemeraltı yüzlerce yıldır yaşıyor. Buradaki büyük sinemaların yeniden açılmasını, insanların dinlenebilecekleri mekanlar yapılmasını istiyoruz. Bunun için destek vermeye hazırız" dedi.

TOLGA TEKİN

‘Kemeraltı gece gündüz yaşasın’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN