• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

YEKA’lar için ilk görüşme İzmir’de

YEKA’lar için ilk görüşme İzmir’de

6.10.2017 23:35 , Güncelleme Tarihi: 6.10.2017 23:35

YEKA’lar için ilk görüşme İzmir’de YEKA ihalesini kazanan Siemens-Gamesa firması yerel üretim şartını karşılamaya yönelik olarak İzmir’deki potansiyel tedarikçileriyle bir araya geldi

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Yatırım Destek Ofisi ev sahipliğinde Siemens-Gamesa 'Potansiyel Tedarikçiler Toplantısı' düzenlendi. Enerji Bakanlığı'nca düzenlenen 1000 MW'lık Rüzgar Enerjisi YEKA (Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları) ihalesini kazanan Siemens-Gamesa firması yerel üretim şartını karşılamaya yönelik olarak İzmir'deki potansiyel tedarikçileriyle buluştu. Toplantıya Siemens-Gamesa Türkiye CEO'su Hakan Yıldırım, EBSO ge Bölgesi Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Erdoğan Çiçekçi, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü'nden Genel Müdür Yardımcısı V. Sebahattin Öz ve İzmir'de faaliyet gösteren 50'den fazla firmanın üst düzey yöneticileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İZKA Genel Sekreter Vekili Sena Gürsoy, yenilenebilir enerjinin önemine dikkat çekti.

YÜKSEK KAPASİTE VAR

İzmir'in yatırımcılarına sunduğu avantajların altını çizen Gürsoy, İzmir'in yenilenebilir enerjinin, tüm alt sektörlerinde, hem makine ve ekipman üretimi hem de yenilenebilir enerji sistemleriyle enerji üretimi alanında, yüksek kapasiteye ve potansiyele sahip olduğunu, özellikle rüzgar türbini ekipmanları üretiminde dünyanın en büyük firmalarının İzmir'de üretim tesisleri bulunduğunu ve bu firmaların sayısının her geçen gün arttığını belirtti.
Gürsoy, "Yenilenebilir Enerji'nin başkenti İzmir olarak sektördeki gücümüzü artıracağına inandığımız Siemens-Gamesa firmasının muhtemel yatırımını bu açıdan çok önemsiyoruz" dedi.

BÜYÜK HAMLE YAPILDI

Siemens-Gamesa Türkiye CEO'su Hakan Yıldırım, "Türk iş ortaklarımızla birlikte bu projeyi hayata geçirecek olmak bize büyük gurur veriyor. YEKA, Türkiye'de birçok gelişmenin önünü açıyor. En önemlilerinden biri de rüzgar enerjisinde ilk defa tek seferde bu kadar yüksek miktarda kurulu güç için hamle yapılması" dedi.

YEKA’lar için ilk görüşme İzmir’de haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN