• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

‘Dinlenemez, depolamaz ve müdahale edilemez’

‘Dinlenemez, depolamaz ve müdahale edilemez’

14.02.2018, 23:11

Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan, yerli WhatsApp için yurtdışında da yoğun talep gelmeye başladığını belirterek, "Bunu başka ülkelere de satacağız" dedi. Son ayların en popüler seyahat rotalarından Doğu Eksperisi'nde soruları yanıtlayan Bakan Arslan, yerli WhatsApp çalışmalarını anlatırken, önce devlet, sonra isteyen özel sektör kuruluşları için bu hizmeti vereceklerini söyledi. Yerli WhatsApp'ı 6 ay sonra vatandaş kullanımına sunacaklarına dikkat çeken Arslan, şöyle devam etti: "Sade vatandaşa vaadimiz şu; biz bu sistemi öyle bir kriptoloji ile hazırlıyoruz ki, sadece gönderici ve alıcıyı, bir sunucu marifetiyle irtibatlandırıyoruz. Bilgileri hiçbir şekilde depolamıyoruz, depolamayacağız. Sistem dinlenemeyecek, kaydedilemeyecek, takip edilemeyecek. Yazılımı yapan kişi bile buraya ulaşamaz."

YERLİ MAİL DE YOLDA

Arslan, yerli mail konusunda çalışmalarının sürdüğünü, e-ticaret konusunda da çok ileri olduklarını ifade etti. Arslan, özellikle e-ticaret konusunda yurtdışından büyük talep gördüklerini, bu konuda Katar ile işbirliği yapacaklarını sözlerine ekledi.

ZÜBEYDE YALÇIN

‘Dinlenemez, depolamaz ve müdahale edilemez’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN