• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

evde taksidi 360 aya çıkardı

Finansevim evde taksidi 360 aya çıkardı

07.03.2018, 22:35

, dar gelirli aileleri faizsiz, vade farksız, 360 aya varan taksit ve 400 liradan başlayan aylık ödemelerle ev sahibi yapıyor

Türkiye'nin en yeni faizsiz ev edindirme sistemi Finansevim, 'Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finans Sistemi' ile orta ve dar gelirli vatandaşlara 360 aya varan taksitlerle ev sahibi olma imkanı sunuyor. Alınacak evin bedelini, ödenecek peşinat ve taksit tutarı ile vade süresini tüketicinin belirlediği bu sistemde, 360 ay vade ile konut sahibi olmak isteyenler bile en geç 100 ay içinde evlerine kavuşuyor. Relax Ödeme Fonu, Vade Ortası Fonu ve Çekiliş Fonu olmak üzere üç ayrı modelin uygulandığı sisteme peşinatsız girmek de mümkün. Ödenecek taksit tutarını 400 liraya kadar indirmenin mümkün olduğu Finansevim'de ayrıca otomobil, arsa, eğitim, iş kurma gibi ihtiyaçlara yönelik farklı paketler de bulunuyor.

20 ŞUBE HEDEFİ

Finansevim Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emre Özkaya, sistemin dünyanın birçok ülkesinde uygulandığını belirterek, "Tasarrufa Dayalı Finans Sistemi ile vatandaşlar, peşinat ödemeden, kira yardımı gibi ek ödemeler yapmadan, hatta fon katılım ücreti 60 ay vadeye bölerek ve kendi belirleyecekleri taksit miktarı ve vadelerle ev sahibi olabilecek" dedi. Finansevim Genel Müdürü Serdar Kolo ise ilk etapta Merkez Anadolu şubesinin yanı sıra Gebze, Konya ve Yenibosna şubeleriyle faaliyete başladıklarını belirterek 2018 sonu itibariyle 20 şubeye ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı. Öncelikli olarak İstanbul Ümraniye, Ankara, Bursa, Gaziantep ve İzmir'de şube açmak istediklerini anlatan Özkaya, "Diğer illerimiz ve İstanbul şubelerimiz de bunları izleyecektir. İlk yılımız için 10 milyon liralık bir yatırım planımız bulunuyor" diye konuştu.

Finasevim Genel Koordinatörü Sadık Sağol da Türkiye'de işçi ve memur gibi alt ve orta gelir gurubundan vatandaşların ilgi gösterdiği faizsiz konut edinme sisteminde Anadolu'da 130 bin lira, İstanbul'da ise 150 bin liralık evlerin ilgi gördüğünü söyledi.

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR?

Relax Ödeme Fonu: Hangi ay ne kadar taksit ödeyeceğini katılımcının belirleyeceği bu modelde ödemelerin yüzde 50'sini tamamlayanlar teslimata hak kazanıyor. Teslimattan sonda ise taksitler yine katılımcının belirleyeceği bir vadeye sabitleniyor.
Bu modelde mola verme hakkı da bulunuyor.

Vade Ortası Fonu: Bu modelde katılımcı almak istediği evin fiyatına karar verip peşinatlı ya da peşinatsız olarak sisteme dahil olabiliyor.
Taksit miktarını da katılımcının belirlediği Vade Ortası Fonu'nda, sözleşme yapıldığı anda teslimat tarihi katılımcıya bildiriliyor ve ödemeler teslimattan önce ve sonra sabit miktarlarla ödeniyor.
Mola imkanı bulunan bu sistemde borcu erken kapatmak da mümkün.

Çekiliş Fonu: Yine ev miktarı, taksit tutarı katılımcı tarafından belirlenen Çekiliş Fonu'na peşinatlı ya da peşinatsız olarak girilebiliyor.
Daha sonra 12 kişiden 360 kişiye kadar değişen gruplardan biri seçiliyor. Teslimat tarihi ise bu grup arasında, noter huzurunda yapılan kura çekimiyle belirleniyor. Fon teslimatı yapıldıktan sonra taksitler sabitleniyor.

Finansevim evde taksidi 360 aya çıkardı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN