• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Manisa’ya yakışıyor

Manisa’ya yerli otomobil yakışıyor

13.03.2018, 23:34

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Manisa Ticaret Borsası işbirliğiyle 'Manisa iş dünyası istişare toplantısı' düzenlendi.
Manisa TSO'da yapılan toplantıya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Manisa TSO Başkanı Adnan Erbil, Manisa Borsa Başkanı Sadık Özkasap, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, oda üyeleri ve işadamları katıldı. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Manisa'nın Türkiye'nin marka şehirlerinden biri olduğunu belirterek, "Bugün dünyada tek noktada en fazla beyaz eşya ve televizyonun üretildiği yer Manisa. Türkiye'de en fazla ileri teknoloji üretimi yapan ilk üç şehirden biri. Manisa sanayide 4.0'a geçen ilk illerden" dedi. Teknolojik sıçrama açısından savunma sanayisinin vazgeçilmez olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, "Bugün Afrin'de kullanılan mühimmatın büyük bir kısmı Türkiye'de üretildi. Ne kadar dışarıya bağımlıysan o kadar elin kolun bağlı. Savunma sanayi kümelenmesi de Manisa'da olacak" diye konuştu.

SEFERBERLİĞE KATILIN

Geçen yıl uyguladıkları nefes kredisinin ikincisini de üyelerine sunmak için çalıştıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, 1 milyon üyeden 681 binine düşük faizli, faizsiz ya da kefil olarak destek verdiklerini söyledi. Hisarcıklıoğlu, istihdam seferberliğine destek çağrısı da yaptı. Yerli otomobille ilgili Türkiye'de ilk defa model denendiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, şunları söyledi: "5 şirket bir araya geldi. 2021'de ilk yerli otomobile binmiş olacağız. 81 il yapalım diyor. Manisa buna yakışır mı yakışır. Çalışmalar bittikten sonra firmalar ile devletimiz bir araya gelecek. İnşallah bu çalışmalar bittikten sonra neresi verimli olur konuşacağız."

ALİ FİLİZKAN / CÜNEYT HASÇELİK

Manisa’ya yerli otomobil yakışıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN