• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

ihalesi bu yıl

Körfez Geçişi ihalesi bu yıl

24.03.2018, 20:14

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İzmir'de Adnan Menderes Havalimanı ilave apron ve taksi yolu genişletme çalışmalarını yerinde inceledi. Arslan, "Süreç gayet güzel ilerliyor. 17 Temmuz'da bu apronu ve ilave taksi yollarını hizmete sunmuş olacağız" dedi.

PRESTİJ PROJEMİZ

Vali Erol Ayyıldız'ı da ziyaret eden Arslan, yerel paydaşların da çözüm üretmesi gerektiğini belirtti.
İzmir Körfez Geçişi ihalesinin bu yıl yapılacağını belirten Bakan Aslan, "Her iki yaka arasındaki trafiği ring haline getirmemiz gerekiyor. Sayın Başbakanımızın başlattığı Körfez Geçişi'nin dünyada örneği var. Çok güzel bir proje olacak. İzmir'in görünümüne değer katacak. ÇED süreçlerini bitirdik, kısa sürede imar sürecini de bitireceğiz. İzmir'de yerel paydaşlarımızın da gerekli çalışmaları yapmasıyla birlikte kesinlikle bu sene içinde yap-işlet-devret modeliyle ihale etmek istiyoruz. Ülkemizin prestij projelerinden biri olacak. Aynı zamanda toplu taşımaya da hizmet etsin istiyoruz. Ya raylı sistem, ya metrobüsü de buna dahil edeceğiz"diye konuştu.

İzmir'de son 15 yılda 405 kilometrenin üzerinde bölünmüş yol yaptıklarını söyleyen Arslan, "Sadece Karayolları Genel Müdürlüğünün İzmir'de devam eden 26 projesi var" ifadelerini kullandı. Kente ikinci bir havalimanı kazandırmayı hedeflediklerini dile getiren Bakan Aslan, Çeşme Alaçatı Havalimanı'nın ihalesine de 20 Nisan'da çıkılacağını söyledi.

NİDA ALADAĞ

Körfez Geçişi ihalesi bu yıl haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN