• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

yönetiminde tek İzmirli

TOBB yönetiminde tek İzmirli

15.05.2018, 15:19

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) bugünkü genel kurulunda, TOBB delegelerinin yeniden aday gösterdiği Rifat Hisarcıklıoğlu'nun Yönetim Kurulu'na Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar (61) giremedi. İzmir Ticaret Odası'nda (İTO) 26 yıl kesintisiz başkanlık yapan Ekrem Demirtaş'a karşı seçim kazanan İTO Başkanı Mahmut Özgener, TOBB yönetiminde yer aldı.

TOBB'un bugün yapılan seçimli genel kuruluna tek aday olarak giren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 5 yıldır başkan yardımcısı olan 9 yıldır da yönetiminde yer alan EBSO Başkanı Ender Yorgancılar ile yollarını ayırdı. Yorgancılar'ın yerine İTO Başkanlığı'na seçilen Mahmut Özgener TOBB yönetimine girdi. Hisarcıklıoğlu'nun salı günü saat 01.30'da Yorgancılar'ı telefonla arayarak kararını bildirdiğini ve vedalaştığı öğrenildi. Yorgancılar, iki kere üst üste TOBB yönetimine giren ilk başkan olmuştu. Yorgancılar'ın yönetimde olmadığını öğrendikten sonra genel kurul salonuna bile gitmediği, karara çok şaşırdığı ve üzüldüğü öğrenildi. Yorgancılar, 5 Nisan'da EBSO başkanlık seçimlerine tek aday olarak girmiş, güven tazelemişti.

Öte yandan İTO'daki seçim başarısını, 14 kişilik TOBB yönetim kuruluna girerek sürdüren Mahmut Özgener, yönetime giren tek İzmirli oldu. Özgener, sevincini TOBB delegeleriyle paylaştı.

TOBB yönetiminde tek İzmirli haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN