• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’a giden Türklerin sayısı düştü

Yunanistan’a giden Türklerin sayısı düştü

18.06.2018, 23:18

Çeşme Ayvalık, Bodrum, Foça ve Dikili gibi merkezlerden Yunan Adaları'na giden Türk turist sayısında yüzde 50 oranında azalma meydana geldi. Bayramda 700 bin turistin ağırlandığı Çeşme'de ise işletmecilerin yüzü güldü. Tarihi dokusu ve doğal ürünleriyle Kuzey Ege'nin incisi Edremit Körfezi'nin Ramazan Bayramı tatilinde ağırladığı binlerce yerli turist, plajları, turistik tesisleri, restoranları, kafeleri ve alışveriş merkezlerini doldurdu. İşletme sahipleri tesisleri dolunca adeta çifte bayram yaptı.Edremit Körfezi'ndeki turistik tesisler yüzde 100 doluluk oranıyla en yoğun dönemini yaşarken, Ayvalık, Burhaniye ve Edremit sahillerindeki yerleşim alanlarında araçları park edecek yer kalmadı. Edremit Körfezi Turizm İşletmecileri Derneği (EKTİD) Başkanı Yahya Yavuz, yaptığı açıklamada, bayram tatilinde körfezin inanılmaz bir yoğunluk yaşadığını söyledi.

Yunanistan’a giden Türklerin sayısı düştü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN