• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’ye özgü mortgage geliyor

Türkiye’ye özgü mortgage geliyor

21.06.2018, 00:00

Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı Cemil Ertem, konut sektörünün merakla beklediği reformlarla ilgili, "Seçimlerden sonra Türkiye'ye özgü bir mortgage olan 'yapı tasarruf sandığı sistemi' hayata geçirilecek" bilgisini paylaştı. Ertem, TRT Haber canlı yayınında yaptığı açıklamada faizlerin aşağı inmesinin temel hedeflerden biri olduğunu, bunu piyasa koşullarında yapacaklarını söyledi. Milyonlarca vatandaşın konut sahibi olmasına imkan tanıyacak sistem 'Yapı Tasarruf Sandığı' 5 aşamadan oluşacak. Birçok yönden Bireysel Emeklilik Sistemi'ne de benzeyen Yapı Tasarruf Sandığı'nın en önemli avantajı ise katılımcısına sunduğu sabit faiz avantajı olacak. Sistemde birikimin enflasyona ezdirilmemesi için yüzde 30'ları bulabilecek devlet katkısı da gündeme gelebilecek.

Türkiye’ye özgü mortgage geliyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.