• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Torbalı Ovası’nda domates hasadı

Torbalı Ovası’nda domates hasadı

06.07.2018, 23:12

İzmir Torbalı'da salçalık ve kurutmalık domates hasadı başladı, toplam 300-350 bin tonluk rekolte bekleniyor. İşçiler tarafından sabahın erken saatlerinde, olgunlaşan domatesler toplanarak kasalara yerleştiriliyor. Tarladaki domatesin kaliteli ve yüksek verimli olmasına sevinen üretici, fiyatların düşüklüğünden yakınıyor.

SANAYİ ARTIRILMALI

Torbalı Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin bu yılki ürünün oldukça kaliteli olduğunu ve yüksek rekolte beklediklerini belirterek, "40 bin dekarlık alanda domates üretimi yapılıyor. Domatesimiz ülkemize kazandırdığı katma değeriyle Torbalı'da büyük bir değere sahip. İlk etapta 300-350 bin ton rekolte bekliyoruz" dedi. Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun ise bölgede tarıma dayalı sanayi kuruluşlarının sayısının artması için çalıştıklarını ifade ederek, "Tarıma dayalı sanayinin en önemli ürünü domates. Salça fabrikalarının artmasını istiyoruz" dedi.

Torbalı Ovası’nda domates hasadı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN