• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kasaplık eğitimine kursiyer aranıyor

Kasaplık eğitimine kursiyer aranıyor

07.07.2018, 22:37

Günümüzün en önemli mesleklerinden kasaplığın da artık kursu var, hem de İzmir'de. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olarak Türkiye'de ilk kez İzmir'de açılan ve karşılığında hem sigorta hem de yevmiye imkanı bulunan bu kursların tek eksiği, eğitim alacak kursiyerlerin az olması.

Böylesine önemli ve riskli bir meslek için herhangi bir eğitim merkezinin bulunmadığını dile getiren İzmir Aşçılar Derneği Başkanı Necmettin Erşahin ve duayen kasaplardan Ali Müftü Küçükdoğan, Karabağlar Kaymakamlığı'nın destekleriyle, İzmir Pastacılık, Aşçılık, Hamurkar ve Turizm Çalışan Derneği tarafından gerçekleştirilen kursların İş-Kur ve Karabağlar Halk Eğitim Merkezi'yle ortaklaşa yapılacağını söyledi.

3 ay sürecek olan iş garantili kurslara katılan kişilere günlük 50 lira yevmiye verileceğini belirten Küçükdoğan ve Erşahin, aynı zamanda kurs süresi boyunca sigortalarının da yapılacağını vurguladı.

ERCAN AKGÜN

Kasaplık eğitimine kursiyer aranıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN