• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Esnaf sanatkar bilimin ışığında ilerleyecek

Esnaf sanatkar bilimin ışığında ilerleyecek

08.07.2018, 23:22

ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile ortak çalışmalar yürütecek. İESOB Başkanı Mutlu, “Bu işbirliği sayesinde üyelerimiz, çağın bilgi ve teknolojisiyle kendini yenileyip geliştirecek” dedi

İzmir Esnaf teşkilatı ile Ege Üniversitesi ortak çalışmalar yaparak, hem mevcut esnaf sanatkarları hem de geleceğin umudu olan çırak ve kalfaları çağa hazırlayacaklar. Günün yeniliklerine üyelerinin kolay uyumunu sağlayacak projeler üretmeyi hedeflediklerini kaydeden İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, "Çağımız bilgi çağı. Günümüzde artık bilgiyi edinmek, üretmek ve kullanmak önem kazanıyor. Bu çerçevede Ege Üniversitesi ile işbirliği altında ortak projeler geliştirmeyi planlıyoruz. Bilimin rehberliğinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Üyelerimiz kendi mesleklerinde yeni bilgileri kullanarak haksız rekabet karşısında ayakta durabilir, işini geliştirebilir, refah seviyesini artırabilir" dedi.

ARA ELEMAN İHTİYACI

14 ihtisas odasının başkanı ile birlikte Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak'ı ziyaret eden Mutlu, özellikle çağın gerektirdiği yeni meslek dallarındaki ara eleman ihtiyaçlarına öncelik vereceklerini söyledi. İESOB'un eğitim çalışmalarına ayrı bir önem verdiğini hatırlatan Mutlu, "Ege Üniversitesi'nin desteği ile üyelerimize günün teknolojisine uygun eğitimler vermek ve üyelerimizin geleceğini aydınlatmak istiyoruz.
Bu amaçla Ege Üniversitesi'nin değerli akademisyenleri ile üniversitenin eğitim verdiği alanlarda faaliyet gösteren meslek odalarımızın başkanlarını buluşturduk" diye konuştu.

BAHANE YOK, ÜRETMELİYİZ

Ege Üniversitesi'ni toplumla buluşturacak çalışmalara öncelik verdiklerini hatırlatan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak ise, Ege'nin ciddi bilgi birikimi ve dev akademik kadrosuyla önemli çalışmalara imza attığına dikkat çekti. Rektör Budak, "Gelişmiş ülkelerle rekabet edebilme gücümüzü artırmak için tüm kuruluşların birlikte çalışması ve özellikle de katma değeri yüksek ürünler üretmesi gerekiyor. İş birliklerini artırmamız lazım. Gerek kalifiye ara eleman, gerek teknolojik yenilikler hakkında bilgi ve bilimsel çalışmalar anlamında her alanda destek vermeye hazırız. Yaptığım görüşmelerde iş insanlarımız, oda başkanlarımız ve yerel yöneticilerimizden çok olumlu geri dönüşler aldım. Hep birlikte ülkemizi geleceğe taşıyacağımıza inanıyorum" dedi.

GENİŞ KATILIMLI TOPLANTI

Ziyarette Başkan Mutlu ve 14 ihtisas odası başkanı, üniversitenin akademisyen ve bölüm başkanları ile bir toplantı yaptı. Toplantıya, Bornova Oto Tamircileri Odası Başkanı Bülent İşçi, İzmir Fırıncılar Odası Başkanı Nejdet Durmuş, Camcılar ve Aynacılar Odası Başkanı Burhan Kocataş, Dökümcüler Odası Başkanı Muzaffer Üründü, Kahveciler Odası Başkanı İsmail Hakkı Kırdı, Kalorifeciler ve Sıhhi Tesisatçılar Odası Başkanı Kemal Erözel, Kuru Kahveciler Kuru Yemişçiler ve Baharatçılar Odası Başkanı İlyas Gönen, Matbaacılar Odası Başkanı Ceyhun Geçtan, Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Başkanı Hasan Özkoparan, İzmir Oto Tamircileri Odası Necdet Heppekcan, Pazarcılar Odası Başkanı Hamdin Erişen, Pide Gevrek İmalatçıları Odası Başkanı Mehmet Şükrü Erişen, Şekerciler ve Pastacılar Odası Başkanı İhsan Esen ile Yoğurtçular ve Sütçüler Odası Başkanı Nurettin Aydın katıldı.

Esnaf sanatkar bilimin ışığında ilerleyecek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN