• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’na yoğun ilgi

İmar Barışı’na yoğun ilgi

13.07.2018, 23:05

Türkiye'de 13 milyon yapıyı kapsayan İmar Barışı Düzenlemesine ilgi her geçen gün artıyor.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İmar Barışı Masalarını kurarak vatandaşlarla birebir iletişim sağlıyor. Bakanlık, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerini de yetkilendirerek il ve ilçelerde belediyelere ve muhtarlara bilgilendirmelerde bulunuyor.

84 BİN 900 ARAMA

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ayrıca Bakanlığın çağrı merkezi olan Alo 181'i de sürece dâhil ederek İmar Barışı ile ilgili 24 saat canlı hizmet verilmesini sağladı. Çağrı Merkezinde kurulan birim ile çağrı operatörleri vatandaşlardan gelen soruları cevaplıyor ve gerekli yönlendirmelerde bulunuyor.
İmar Barışı'ndan yararlanmak isteyenlerin sayısı rekor bir artış gösterirken, 84 bin 900 vatandaş çağrı merkezini arayarak yapılan düzenleme hakkında bilgi aldı ve başvuru sürecini başlattı.
Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları da arayarak başvurularla ilgili bilgi ediniyor. Vatandaşlar İmar Barışı ile ilgili http:// imarbarisi.csb.gov.tr/ adresinden de bilgi edinebilirken ayrıca http://apps.csb.gov.tr/talepekrani ve http://alo181.csb.gov.tr/web/ adresinden de bilgi kaydı oluşturup soru sorabiliyor. Söz konusu kayıtlara en kısa sürede dönüş yapılıyor

474 MİLYON LİRA TOPLANDI

İmar Barışı kapsamında Yapı Kayıt Belgesi almak için müracaat edenlerin sayısı, 2 milyon 279 bine ulaştı.
Bu kapsamda, bugüne kadar Yapı Kayıt Belgesi bedeli olarak 474 milyon lira ödenirken, başvuru işlemlerini tamamlayan 97 bin 693 yapı için de Yapı Kayıt Belgesi verildi.

SELÇUK ADIGÜZEL

İmar Barışı’na yoğun ilgi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN