• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ağaoğlu’ndan ’a ekonomik proje

Ağaoğlu’ndan Bodrum’a ekonomik proje

08.08.2018, 23:01

Ağaoğlu Şirketler Grubu, Bodrum'daki 12 milyon metrekare arsa üzerine inşa edeceği projeyle her kesimden yatırımcıyı ev sahibi yapacak. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, proje için 6 yıllık bir iş planları bulunduğunu belirterek 5 milyon metrekarelik ilk etap için 3-4 milyar liralık yatırım planladıklarını açıkladı. Projenin kalan kısmı için 5 milyar lira yatırım yapmayı planladıklarını anlatan Ağaoğlu, "20 milyar lira hasılat bekliyoruz" dedi. Projenin arsasını 2004'te Net Holding'den satın aldıklarını ve grubun projede sembolik bir hissesi bulunduğunu anlatan Ağaoğlu, şunları söyledi: "Bodrum projesi, imza projelerimizden biri olacak. Yaz-kış yaşam fikrinden yola çıkarak hazırladığımız projede, botanik parkı, hobi bahçeleri, golf sahaları, oteller, rezidanslar, villalar, okul, ofisler, ticari alanlar, fuar alanı, teknopark, sağlık tesisleri ile rekreasyon alanları yer alacak. Projeyi 2019'un ilk yarısında lanse edeceğiz."

'BENİ BEKLEYİN'

Faizlerin yüksek seyrettiğine dikkat çeken Ağaoğlu, "Yatırımcı faiz ile kazanç sağladığını düşünüyor ama sermayesi eriyor. Gayrimenkul ise her daim kazandırıyor. O yüzden paralarını biriktirip beni beklesinler. Lira ile satış yapacağız" diye konuştu.

Ağaoğlu’ndan Bodrum’a ekonomik proje haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN