• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İhracatçı sayısını artıracak işbirliği

İhracatçı sayısını artıracak işbirliği

10.08.2018, 00:00

Ege İhracatçı Birlikleri danışmanlık verecek, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği İzmir Şubesi'nin üyeleri ihracatçı olacak.MÜSİAD ile EİB, MÜSİAD İzmir Şubesi'nin ihracatçı üye sayısını artırmak için güçlerini birleştirme kararı aldı. MÜSİAD İzmir Şubesi, iç piyasada sektörlerinde öncü, güçlü üye firmalarının ihracatçı kimliği kazanması için Ege İhracatçı Birlikleri'nden destek istedi.

ESKİNAZİ'YE ZİYARET

EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, MÜSİAD İzmir Şubesi üyelerini, Ege İhracatçı Birlikleri'nin gerçekleştireceği 8-10 Ekim 2018 tarihlerindeki Katar 1. Uluslararası Ürün Fuarı'na katılmaya davet etti. MÜSİ- AD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu ile EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi'yi ziyaret eden MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, MÜSİAD üyelerinden ihracat yapmayanların ihracatçı olması için işbirliği teklifinde bulundu. Eskinazi, iç piyasada ticaret yapmayı paranın bir cepten diğerine geçmesi olarak tarif etti. Eskinazi, "İhracat yaparsak toplumda refahı artırırız. Bunun için 71 bin olan ihracatçı sayımızı 2023'te 125 bine çıkarmayı hedefliyoruz. İzmir'deki ihracatçı sayısını arttırmak için, EİB uzmanlarımız MÜSİAD üyelerine ihracatta devlet yardımları eğitimi verebilir" dedi. Ülkü ise Ürdün'de MÜSİAD üyelerinin mağazalarının yer alacağı bir AVM kurma çalışmaları olduğunu, bu projeyle farklı sektörlerde çok sayıda üyelerinin ihracatçı kimliği kazanacağını belirtti.

ŞENOL KANTÜRK

İhracatçı sayısını artıracak işbirliği haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.