• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İki yeni banka geliyor! açıkladı

İki yeni banka geliyor! Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıkladı

11.08.2018, 13:07

, Dolmabahçe'de düzenlenen toplantıda “Yeni Ekonomik Model”i açıkladı. , iki yeni bankanın müjdesini verdi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Dolmabahçe'de düzenlenen toplantıda "Yeni Ekonomik Model"i açıkladı. Bakan Albayrak, "Yeni ekonomi yaklaşımında, tüm piyasa paydaşlarımızla daha etkin iletişim ve güvenin sağlanması prensibimiz olacak. Para politikalarının tam bağımsızlığının sağlanması diğer bir prensibimiz" dedi.

Öte yandan Albayrak, Emlak Bankası ve Kalkınma Bankası'nın tüm işlevine uygun şekilde sisteme kazandıracaklarını dile getirdi.

Türkiye'nin yeni ekonomik vizyonunu çizen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, '3+1' sac ayağı bulunan modelin büyüme ve istihdam yaratarak Türkiye'yi bir üst lige çıkaracağını söyledi. Bakan Albayrak iki yeni bankanın da müjdesini verdi.

BAKAN ALBAYRAK AÇIKLADI! EMLAK BANKASI VE KALKINMA BANKASI GELİYOR

Finansal sisteme iki yeni önemli model kazandıracaklarını açıklayan Bakan Albayrak, '100 Günlük Eylem Planı'nında da yer alan Emlak Bankası'nı, tüm işlevine uygun şekilde sisteme kazandıracaklarını dile getirdi.

Albayrak, "Yine kalkınma diyoruz ama bununla ilgili somut adımı da atıyoruz. Kalkınma Bankası'nın yapısal altyapısını bitirdik. O da ekimde Meclis'te. Güçlü bir bilançoya hızlı bir şekilde kavuşturup, çok iyi bir işlev kazanması sağlanacak" diye konuştu.

İki yeni banka geliyor! Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıkladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN