• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Sosyal medyada Ülker’e tepki

Sosyal medyada Ülker’e tepki

13.08.2018, 01:32

Bankalara olan 6.5 milyar dolarlık borcunu yeniden yapılandırınca parasını yurtdışına çıkardığı iddialarının hedefi olan Ülker'in sahibi Yıldız Holding Başkanı Murat Ülker'den şaşırtan bir öneri geldi. Bu süreçte sosyal medyada çok sayıda kullanıcıdan tepkiler alan Ülker, "Twitter'a vatandaşlık numarası ile girilsin" dedi.
Almanya'yı örnek gösteren Ülker, "Vatandaşlık numarası veya telefon numarası verilmeden hesap açılması sorumsuzluk, hatta suça azmettiricilik.
Herkes o ortamı 'serbest küfür kürsüsü' sanıyor" ifadelerini kullandı. Ülker, ayrıca 2 milyar dolarlık gayrimenkul satışı yapacaklarını da söyledi.
Ülker'in twitter ve gayrimenkul satışı açıklamalarına sosyal medyada tepki yağdı.

MURAT ÜLKER'İ TOPA TUTTULAR

- Murat Ülker, Türkiye'deki gayrimenkullerini satıp yurtdışına para çıkarmak yerine yurtdışındaki gayrimenkullerini satıp Türkiye'ye getirsin. Ülker'den Türkiye'ye para girişi bekliyoruz.

- Murat Ülker yurtiçindeki 2 milyar dolar değerindeki gayrimenkullerini satacakmış. Yatırım için yapacağını söylemiş ama satış işlemlerine yurtdışındaki gayrimenkullerden başlasaydı, biz de onu daha masum görebilseydik. Oysa o ısrarla yurtdışına parasını taşıma derdinde.

- Murat Ülker küfürlerden bıktığı için 'Twitter'a vatandaşlık numarası ile girilsin' demiş. Oldu paşam, başka emrin? Muhtardan ikametgah ilmuhaberiyle girilsin istersen.

- Kimlik no çalmak çok kolay. Murat Ülker'in kimliğiyle girip istediğini yazabilirsin. Sonrası yok!!!

- Bu söylediğin twitter kapatılsın ile aynı şey. O zamanlar troller yine girebilirken normal vatandaşlar giremiyordu. Çünkü VPN diye bir şey var. O olmasa proxyler, tunneller var. Adam yine TC Kimlik no vermeden girecektir.

- Savcılıktan iyi hal kağıdı da getirelim mi?

- Twitter'da başı hoş olmayanlarda bugün: Murat Ülker

Sosyal medyada Ülker’e tepki haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN