• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çeşme’ye 1 milyon geliyor

ve Çeşme’ye Körfez’den yağacak. Arap Örgütü (ATÖ) Başkanı Dr. Bandar Fahad Al-Fehaid, ülkesinden bu kış sağlık turizmi ve gelecek yaz sezonu için 1 milyonun üzerinde sözü verdi

Çeşme’ye 1 milyon Arap turist geliyor

23.08.2018, 00:00

Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden İzmir'in Çeşme ilçesine gelen Arap Turizm Örgütü (ATÖ) Başkanı Dr. Bandar Fahad Al- Fehaid, 22 Arap ülkesi ile Türkiye turizminin gelişmesi için ÇEŞTOB Başkan Yardımcısı ve Boyalık Otel Genel Müdür Yardımcısı Orhan Belge ile toplantı yaptı. Arap ülkeleri ve Türkiye arasında turizm çeşitliliğini sağlamak için yapılabilecek projeleri değerlendiren Başkan Al-Fehaid bu yıl kış aylarında sağlık turizmi ve önümüzdeki yaz sezonu için 1 milyonun üzerinde Arap turist sözü verdi.

600 BİN KİŞİ GELMİŞTİ

Geçtiğimiz yıl 600 bine yakın Arap turistin İzmir'e geldiğini belirten ATÖ Başkanı Dr. Bandar Fahad Al- Fehaid, Arap ülkeleri ve Türkiye arasındaki turizm ilişkilerinin gelişmesi için el birliği ile çok çalışacaklarını belirtti. Başkan Al-Fehaid Boyalık Otel odalarını gezdi ve Genel Müdürü Orhan Belge'ye Çeşme'ye olan hayranlığını dile getirdi. Türkiye ile işbirliğine çok önem verdiklerini belirten Başkan Al-Fehaid, yaklaşık 3 sene önce Bursa ile çeşitli projeler gerçekleştirdiklerini, turizm açısından önemli artışlar gördüklerini belirterek, İzmir'de gerçekleştirecekleri fuar ve konferanslarla büyük bir hamle yapacaklarını dile getirdi. Bu fuarlardan sonra Türk tarafından da Arap alemine turizm açısından çok büyük bir artış gerçekleşeceğini belirten Fahad, "Bu konu sadece turizm ile sınırlı kalmayacak ve aynı zamanda çok büyük atılımlara da ön ayak olacak. Türkiye'de sadece turizm konusunda değil birçok kurumlarla da işbirliğimiz mevcut. Özellikle Çeşme'de gerçekleştireceğimiz proje ve yatırımlar konusunda umutluyuz" diye konuştu.

Çeşme’ye 1 milyon Arap turist geliyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA