• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İngiliz grup da ’yi önerdi

İngiliz grup da Türkiye’yi önerdi

07.09.2018, 23:12

İngiliz Ashmore Group, "Türkiye-Arjantin öncülüğünde varlık fiyatlarında başlayan düzeltme piyasalara giriş için son yıllarda en iyi pencereyi yarattı" açıklamasında bulundu

ABD'li dünyaca ünlü yatırımcı ve finans uzmanı Jim Rogers'ın ardından İngiliz Ashmore Gruop da yatırımcılara "Türkiye'den alım yapmaları" tavsiyesinde bulundu. Gelişmekte olan ülke varlıklarında uzman yatırım yöneticisi İngiltere merkezli Ashmore Group, dün dönemsel finansal sonuçlarını yayımlarken piyasalarla ilgili flaş değerlendirmeler yaptı. Ashmore Group'un değerlendirmesinde şu ifadelere yer verildi: "Gelişmekte olan ülke piyasalarındaki çekici değerlemeler, Ashmore'un güçlü yatırım geçmişi ve yatırımcıların bu piyasalardaki ağırlığının düşük olması görünümün pozitif olduğu anlamına geliyor. Türkiye ve Arjantin öncülüğünde gelişmekte olan ülke varlık fiyatlarında başlayan düzeltme son yıllarda "(gelişen) piyasalara giriş için en iyi pencereyi" yarattı."

İngiliz grup da Türkiye’yi önerdi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN