• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

araca galeri garantisi

İkinci el araca galeri garantisi

09.09.2018, 00:00

Hükümet, ikinci el araç alacak vatandaşların aklından hiç çıkmayan "ya aracın büyük bir sorunu varsa" sorusuna cevap niteliğinde ikinci el araçta garanti dönemini başlattı. Ticaret Bakanlığı'nın yaptığı çalışma ile bundan böyle ikinci el araç satan galericiler aracın motor, şanzıman, tork konvertörü, diferansiyel ve elektrik sistemine garanti verecek. Satış tarihinden itibaren üç ay veya beş bin kilometre içerisinde bu sorunlarla karşılaşılması halinde vatandaş aracı galeriye iade edebilecek. Galerici de 10 gün içinde araçtaki sorunu gidermekle yükümlü olacak, gideremezse araç tamir edilene kadar vatandaşa ikame araç tahsis edecek. Ticaret Bakanlığı'nın ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticaretinde yaptığı düzenlemelere ilişkin yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni düzenlemeyle ikinci el araç alırken vatandaşın gözünü arkada bırakmayacak birçok yeniliğe imza atıldı.

BARIŞ ŞİMŞEK

İkinci el araca galeri garantisi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA