• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Sofraların gözdesi

Sofraların gözdesi

08.09.2018, 23:12

İzmir'de av yasağının sona ermesinin ardından balık tezgahlarında ürün bollaşırken fiyatlarda düşüş yaşandı. İzmirli balıkçılar, çok bereketli bir sezon geçirmeyi beklediklerini belirterek, "Hemen her çeşit balık bollaştı. Ege'de en çok sardalye tercih ediliyor. Palamutun da tam mevsimi" dedi. Denizlerde av yasağının sona ermesinin ardından yeni sezonda tezgahın gözdesi palamut oldu.

PALAMUT BOLLAŞTI

Marmara'da geçen yıl olmayan ve tanesi 30 liradan satılan palamut, bu yıl tezgahlarda boyuna göre 10 liradan alıcı buluyor. Tekirdağ Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, yeni sezonda balıkçı tezgahlarında vatandaşların en çok palamudu tercih ettiğini söyledi. Balıkçı Hasan Erol da sezonun açılmasıyla balık tezgahların şenlendiğini ifade etti. Çanakkale Balık Hali'nde boyuna ve gramajına göre 10 ile 35 lira arasında değişen fiyatlarla alıcıya ulaşan palamut, "rakipleri" karşısında bolluğu ile öne geçiyor.

Sofraların gözdesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN