• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

esnafı mağdur ediyor

Korsan nakliyeciler esnafı mağdur ediyor

14.09.2018, 00:04

Üni versitelerin açılışı öncesi şehir dışından gelen binlerce öğrenci kiraladıkları evlere taşınmaya başlarken, İzmir Kamyoncular ve Kamyonetçiler Esnaf Odası Başkanı Ali Topal "Her kamyonet alan kendine nakliyatçıyım deyip, işini devletine vergisini vererek yapan esnafı ekmeğinden ediyor. Asıl korsanlar denizlerde değil şehirlerde" dedi.

Nakliyecilik yapılabilmesi için kişinin kamyonetinin ticari olması, dorse ve kasasının sarı-siyah renklerde boyanması, taşıma belgesi, vergi mükellefi, esnaf sicili ve oda kaydının olması gerektiğini ifade eden Topal, "Korsan taşımacılar köşe başlarında nakliyeci tabelası asıp büyük vergi kaybına yol açıyorlar. Bu kişiler yüzünden çok sayıda esnaf işi bırakmak zorunda kaldı" diye konuştu. Topal şunları söyledi:

"Bu durumdan müşteriler de olumsuz etkileniyor. Tuttukları nakliyecinin bizimle hiçbir alakası yok. Maliye ve kolluk kuvvetleri belge kontrollerini artırmalı."

MERT ALPDÜNDAR

Korsan nakliyeciler esnafı mağdur ediyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN