• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yüksek teknolojili ürün ihracatını artıracağız

Yüksek teknolojili ürün ihracatını artıracağız

15.09.2018, 23:17

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye'nin ticaret, üretim, gümrük ve yatırım politikalarını Yeni Sanayi Devriminin getirdiği yeni bakış açısıyla değiştirmeyi hedeflediğini belirterek "Teknoloji yoğun ve katma değeri yüksek ürünlerimizin toplam ihracatımız içindeki payının artırılması, Türkiye'nin ticaret stratejisinin temelini oluşturuyor" dedi.

KRİTİK GÖRÜŞMELER

Arjantin'deki G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları Toplantısı kapsamında oturumlara katılan Pekcan, ticaret ve yatırımlara yönelik yeni perspektifler, ticaret savaşları ve DTÖ sisteminin güncellenmesine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Bakan Pekcan, Arjantin'de Suudi Arabistan Ticaret ve Yatırım Bakanı Dr. Majid Bin Abdullah Al Kasabi, Hindistan Ticaret ve Sanayi Bakanı Suresh Prabhu, Arjantin Dışişleri ve Din İşleri Bakanı Jorge Marcelo ve Almanya Ekonomi ve Enerji Bakan yardımcısı Oliver Wittke ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Muhataplarıyla ikili ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için görüşmeler yapan Pekcan, "İhracatımızda ve genel manada ticari ilişkilerimizde bizim için mesafeler hiçbir öneme sahip değil. Dünyanın dört bir köşesine ihraç ettikleri ürünlerle ülkemizi başarıyla temsil eden iş insanlarımızın hiçbir pazarda sorunla karşılaşmaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Muhatap bakanlarla yaptığım görüşmelerde önümüzdeki dönemde beraber gerçekleştirebileceğimiz çalışmaları da değerlendirdik" diye konuştu.

Yüksek teknolojili ürün ihracatını artıracağız haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN