• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Müteahhitler ’de buluştu

Müteahhitler İzmir’de buluştu

06.10.2018, 00:00

Avrupa Uluslararası Müteahhitler Birliği 2018 yılı Sonbahar Konferansı ve Genel Kurulu, Türkiye'de gerçekleştirildi. Dünya inşaat sektörünün yarısına hükmeden Avrupa'nın en büyük müteahhit firmalarının katıldığı toplantıya Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) İzmir Çeşme'de ev sahipliği yaptı. TMB Başkanı Mithat Yenigün, "Türkiye uzun yıllardır dünya ikincisi. Bu 1972'den bu yana Türk müteahhitlerinin yurtdışında kararlılıkla yürüttükleri mücadelenin sonunda yakalanan bir başarıdır. Bugün burada yeralan Türk ve Avrupalı müteahhitlerin 2017 ENR verilerine göre üstlendikleri iş toplamı, 230 milyar dolardır. Alternatif finansman modellerini kullanarak işbirliğimizi daha yukarı taşıyabiliriz" dedi.

FİNANSMANA ÇARE

Avrupa Uluslararası Müteahhitler Birliği (EIC) Başkanı Philippe Dessoy, tüm dünyada şu an öncelikli gündem maddesinin altyapı projeleri için finansman açığına farklı araçlarla kalıcı çareler bulmak olduğunu kaydetti. Başkan Dessoy, bu toplantının çare bulmak konusunda önemli bir platform oluşturmasını beklediğini ifade etti. Katılımcılar toplantıda örnek uygulamaları dinleme imkanı bulurken, Avrupalı müteahhitler toplantının ardından Efes, Meryem Ana ve Şirince Köyü'nü ziyaret etti.

Müteahhitler İzmir’de buluştu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA