• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'İzmir’de en güvenli binayı inşa ediyoruz'

Başkanı , projesinin deprem güvenliğinde ezber bozduklarını belirterek, “20 metre derine inmeyi planlamıştık ama 61 metreye indik. Derdimiz İzmir tarihindeki en dayanıklı projeye imza atmak” dedi

'İzmir’de en güvenli binayı inşa ediyoruz'

14.10.2018, 00:00

DAP Yapı'nın İstanbul dışındaki ilk projesi olan DAP İzmir'de en önemli aşama geride kaldı. Deprem güvenliği adına son derece önemli bir işe imza attıklarını söyleyen DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Hep İstanbul depremi konuşuluyor ama İzmir, kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına tamamen birinci derece deprem bölgesinde. İzmir'de de İstanbul'daki ciddiyetimizle çalışıyoruz. Bu tarz projelerde 20 metrelik temel derinliği güvenilir kabul edilir. Ama İzmir'in en güvenli binasını yapmak istedik ve 61 metre derine indik. Yani bir bina ölçüsü olarak 21 kat yerin üstüne yapacağımıza o 21 kat kadar mesafeyi yerin altına indirdik" dedi. Otoparkı da yerin altına çektiklerini belirten Yılmaz, "Yer üstünde otoparka ayırdığımız bölgeyi peyzaj ve çocuk alanı gibi sosyal yaşam alanlarına çeviriyoruz" diye konuştu.

ERKEN TESLİM EDECEĞİZ

Yılmaz, DAP İzmir şantiyesindeki çalışmaların hızla sürdüğünü kaydederek, "Kaba inşaatı Ağustos 2019'da bitireceğiz, bu sürede bir yandan ince işçilik devam edecek. Biliyorsunuz, projedeki teslim tarihini Aralık 2020 diye açıklamıştık. Ama teslim tarihini bir DAP geleneği olarak erkene çekiyoruz. DAP İzmir'i de erken teslim etmeyi planlıyoruz" dedi. Ziya Yılmaz, DAP İzmir'in yüzde 78'inin satıldığı bilgisini de paylaştı.

İKİ YILDA 4.600 KONUT

DAP Yapı olarak İzmir'e ilgilerinin artarak devam ettiğini söyleyen Yılmaz, kısa sürede İzmir'e dair yeni yatırım müjdeleri vereceklerini de vurguladı. DAP olarak iş bitirme becerileri, erken teslimleri ve stratejik projeleri ile sektöre örnek olduklarına vurgu yapan Ziya Yılmaz, "Sadece son 2 yılda 4 bin 600'ün üzerinde ev teslimi gerçekleştirdik. Bu en az inşaat süreci kadar kıymetli, özenli bir konu" değerlendirmesinde bulundu. Yılmaz, 2019'un ilk yarısında da Validebağ ve Teras Kule projelerini teslim edeceklerini, bir sonraki teslimlerin ise Dap İzmir olacağını vurguladı.En son Emlak Konut GYO'nun Nişantaşı ve Çekmeköy olmak üzere 2.9 milyar lira değerinde iki ihalesini kazanan DAP Yapı, yatırımlarında hız kesmiyor.
İzmir Mavişehir ve Çeşme'de iki büyük araziyi portföylerine eklediklerini hatırlatan Ziya Yılmaz, "Beykoz ve Pendik'te de arsa stoğumuz var.

5 YILDA 13 MİLYAR YATIRIM

İstanbul ve İzmir'de 700 bin metrekarenin üzerinde arsa geliştirdik" dedi. Gelecek 5 yılda 13 milyar TL'lik yatırım hedefi koyduklarını da aktaran Yılmaz, 2018'i yatırım yılı ilan ettiklerine vurgu yaparak, Türkiye için üretmeye, istihdam sağlamaya ilk günkü aşkla devam ediyoruz" dedi.

'İzmir’de en güvenli binayı inşa ediyoruz' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA