• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tınaztepe, ’e üniversite kuracak

Tınaztepe, İzmir’e üniversite kuracak
Giriş Tarihi: 21.11.2018

Tınaztepe Sağlık Grubu, 19 yıllık deneyimini eğitim alanına taşıyor.
Grup bünyesinde kurulacak İzmir Tınaztepe Üniversitesi, özgün bir eğitim modelini öğrencilerle buluşturacak.
İzmir'de sunduğu sağlık hizmetleriyle halkın yaşam kalitesini yükselten Tınaztepe Sağlık Grubu, 19 yıllık bilgi ve deneyimini gelecek nesillere aktarmak adına İzmir Tınaztepe Üniversitesi'ni açıyor. Dünyanın eğitim devi Harvard Üniversitesi'nin uyguladığı entegre eğitim modelinin, probleme dayalı öğrenim ile sentezlenerek özgün bir eğitim modeli oluşturacaklarını aktaran Tınaztepe Sağlık Grubu Yönetim Kurulu ve Tınaztepe Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mehmet Bektur, sorumlu, girişimci, düşünen, araştıran bireyler yetiştireceklerine inançlarının tam olduğunu vurguladı.

'HASTANE AVANTAJI'

İzm ir Tınaztepe Üniversitesi'ni diğer vakıf üniversitelerinden ayıracak en büyük özelliğin grup bünyesindeki hastaneler olduğunun altını çizen Dr. Bektur, "19 yıldır İzmir'de güvenilir bir hastane olmayı başardık. Öğrencilerimizin de bu hastanelerimizde uzman kadromuzun yönlendirmesiyle alacağı pratik eğitim, ilerideki profesyonel yaşamlarında büyük avantaj olacaktır" dedi. Dr. Bektur, 260 milyon TL yatırım maliyeti öngörülen üniversitenin, güçlü finansman yapısına sahip Sağlık Eğitim ve Spor (SES) Vakfı ve Tınaztepe Sağlık Grubu tarafından finanse edildiğini bildirdi.

Tınaztepe, İzmir’e üniversite kuracak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN