• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Aydın’a sözü

Aydın’a tanzim sözü
Giriş Tarihi: 17.3.2019

Aydın’da gençlerle bir programa katılan Bakan Albayrak, kente önemli bir müjde verdi. Albayrak, 15 büyükşehirde uygulamaya konulan satış noktasının Aydın’da da adayları ’ın başkan seçilmesinin ardından hayata geçirileceğini açıkladı

KAZIM YÖRÜKCE

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Aydın Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıda Aydınlı gençlerle bir araya geldi. Salonu dolduran gençlere Türkiye'nin ekonomi yönetimiyle ilgili bilgiler veren Bakan Albayrak, meyve-sebze fiyatlarının artmasıyla birlikte başlatılan meyve sebze tanzim satışlarıyla ilgili eleştirilere cevap verdi. Albayrak, "Devlet domates biber satar mı? Bakan kabzımallık yapar mı? Gerekirse yapar" dedi.

İKİ RESİM GÖRDÜK

2
0 Ocak 2019'ta Antalya'daki fırtınada sera alanlarının tarumar olduğunu hatırlatan Berat Albayrak, "Bir anda domates, biber ve patlıcan fiyatları iki üç katı fiyat arttı. Bir anormallik olduğunu görüp sahada inceleme için müfettişler görevlendirdik. Bir baktık ki karşımıza iki resim çıktı. Birincisi bunu fırsat bilip ürünleri depolayarak ürünün fiyatı yükselsin ve yüksek fiyattan ürün satayım derdinde olan güruh var, bir de bu halcilik işinde belli bir siyasi yapıyla yakın hareket eden bir güruh var. Türkiye seçime giderken bu kesimin psikolojik manada 'ürün yok' diyerek olumsuz bir motivasyon yaptığına şahit olduk. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla tanzim satış noktaları bir haftada kuruldu. Tanzim satışlarıyla meyve sebze fiyatları yarı yarıya düştü" açıklamasını yaptı.

BURAYA DA GETİRİRİZ

Büyükşehir olan 15 ilde tanzim satış noktalarının bulunduğunu belirten Bakan Albayrak, "Aydın için de söylemiştik ama buradan bir talep gelmedi.
Ümit ediyorum, Mustafa Savaş Büyükşehir Belediye Başkanı olursa, bize söylesin Aydın'da meydanda ve üniversitede tanzim satış noktasında vatandaşa ucuz sebze meyve yediririz" diye konuştu.

Aydın’a tanzim sözü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN