• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hazine ve : Süreç bugünden itibaren normalize oldu

Berat Albayrak özel bir televizyon kanalında piyasalardaki son gelişmeleri değerlendirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berak Albayrak: Süreç bugünden itibaren normalize oldu

28.03.2019, 22:09 Güncelleme Tarihi: 28.03.2019,22:12

Hazine ve Maliye Bakanı Berak Albayrak canlı yayında soruları yanıtladı.

Dengeleme süreci beklediğimizin ötesinde olumlu. Türkiye ekonomisi, Ağustos ayında bu yana çok önemli adımlar attı. Türkiye ekonomisi dengelenme süreci. 2019 hedefleri olumlu cereyan ediyor. 2019 hızlı bir seçim maratonuyla başladı. Dengelenme süreci beklediğimin ötesinde olumlu. Her nlamda teyakkuzda olmak gerekir. Bölgemiz zor bir dönemden geçiyor.

BAKAN ALBAYRAK'TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR (İzlemek için tıklayın)

"MERKEZ BANKASI'NIN SWAP KARARI TÜRK BANKALARIYLA İLGİLİYDİ"

Bu dönemde çok bilgi kirliliği yaşandı. Türk bankaları TL vermiyormuş diye bir haber çıktı. Dün Bankalar Birliği bununla ilgili bir açıklama yaptı. Merkez Bankası'nın Swap kararı Türk bankalarıyla ilgiliydi. Süreç bugünden itibaren normalize oldu.

2019 hedefleri açısından bakıldığında benim şahsi olarak beklentimin de ötesinde olumlu şekilde ilerliyor. Bölgemiz zor bir dönemden geçiyor. Türkiye'nin artık eskisi kadar kırılgan olmadığı ile ilgili bir test yaşadığını düşünüyorum. Türkiye'nin bu testte güzel bir sınav vererek tecrübe yaşadığını düşünüyorum.

Londra uluslararası bir piyasa. Türkiye olarak kullanmaya devam edeceğiz. İş birliklerimiz olacak. Borsa bugün dengeli bir süreç geçirdi. Dengelenme süreci her iki piyasada olsun normal bir şekilde seyrediyor.

"TÜRKİYE EKONOMİSİ AĞUSTOS AYINDAN BU YANA ÖNEMLİ MESAFE KAYDETTİ"

Son günlerde yaşananları hep birlikte izliyoruz, Türkiye ekonomisi Ağustos ayından bu yana önemli mesafe kaydetti.

SEÇİMDEN SONRA EKONOMİ

8 Nisan haftasında genel bir çerçeve açıklayacağız. Bankacılıkta güçlü bir yapı var. Birçok alanda önemli bir yol haritası ortaya koyacağız. Vakit kaybetmeden ekonomimizi daha ileriye taşıyacağız.

YENİ YOL HARİTASI

Türkiye, dünya değişiyor. Türkiye'den yeni Türkiye'ye geçiş sürecinde önemli adımlar atıldı. Dünya bu kadar zor bir döneme girerken Türkiye olarak eski kodlarla okuyamayız. Fırsatları, tehditleri bu süreçleri böyle okuyamayız. Türkiye'nin alt yapısı çok güçlü. Her tehdit bir fırsat demek. Önemli olan siz buna hazır mısınız, özgüveniniz yerinde mi ve kendinizi biliyor musunuz?

"AĞUSTOS-EYLÜL AYLARINDA TEK HANELİ ENFLASYON RAKAMLARI GÖRECEĞİZ"

Bizim için en zor dönem 2018'in son çeyreğiydi. 2019'un ilk çeyreğinde belki pozitif büyüme göreceğiz. En zor dönemi geride bıraktık, 2019 büyüme hedefi konusunda kaygı duymuyorum. Ağustos-Eylül aylarında tek haneli enflasyon rakamları göreceğiz.

"2019'UN İLK ÇEYREĞİNDE BELKİ POZİTİF BÜYÜME GÖRECEĞİZ"

Bizim için en zor dönem 2018'in son çeyreğiydi. 2019'un ilk çeyreğinde belki pozitif büyüme göreceğiz. En zor dönemi geride bıraktık, 2019 büyüme hedefi konusunda kaygı duymuyorum. Ağustos-Eylül aylarında tek haneli enflasyon rakamları göreceğiz. Ciddi bir toparlanma görüyoruz. Ciddi bir toparlanmayla faiz oranları da çok hızlı bir şekilde iyileşecek. Bankacılık sektöründe rahat bir konfor alanına sahibiz.

Ayrıntılar geliyor..

Hazine ve Maliye Bakanı Berak Albayrak: Süreç bugünden itibaren normalize oldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA