• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Şirketlerin değişime ihtiyacı var’

‘Şirketlerin değişime ihtiyacı var’
Giriş Tarihi: 17.5.2019

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İzmir İl Müdürlüğü, SGK Haftası nedeniyle İzmir Ticaret Odası Konferans Salonu'nda, MÜSİAD ve Senin Kariyerin sponsorluğunda Dijitalleşme ve Geleceğin Sosyal Güvenliği konulu panel düzenlendi.
Yeni Asır Gazetesi köşe yazarlarından Gonca Elibol'un da "Geleceğin Lideri Nasıl Olacak?" konulu sunum gerçekleştirdiği panelde, dijitalleşme, sosyal güvenlikte yeni yaklaşımlar, kayıt dışı istihdam denetimi ve geleceğin liderleri konuları ele alındı.Gonca Elibol, panelde "Geleceğin Lideri Nasıl Olacak?" başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Dijital dönüşümle beraber ekonomik ve sosyal yaşamın kurallarının değiştiğini belirten Elibol, "Şirketlerin büyümek, yetenekleri çekmek, yeni gelir ve iş fırsatları yakalamak için yönetim modellerini değiştirmeye ihtiyacı var. İş dünyası her an bir risk altında. Öncelikle kültürlerini değiştirmesi, dinamik, kendi kendini yöneten takımlar kurması gerekiyor. Tüm bunlar için yeni liderlik yaklaşımlarına doğru stratejilere çalışanın kalbine inmeyle mümkün olacak" dedi.

GÜNCELİ YAKALADIK

İzmir İl Müdürü Ekrem Gülcemal, 2006 yılında SSK, Bağ- Kur ve Emekli Sandığının tek bir çatı altında toplandığını hatırlatarak kısa sürede dijital anlamda en hızlı gelişen kurumlardan biri olduklarını ifade etti. E-devlet üzerinden en fazla uygulaması olan kurumun SGK olduğunu da belirten Gülcemal, "Donanım ve yazılım anlamında günceli yakalayan SGK olarak 13 senede buraya geldik. Sistemin sürdürülebilirliği ve dönüşümü sağlandı.
Biz 13 yıl sonraya 23 yıl sonraya bakıyoruz" diye konuştu.

SGK ÇOK YOL KAT ETTİ

İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Cemal Elmasoğlu da SGK'nın 13 yılda çok yol kat ettiğini vurgulayarak, "Geleceği gören ve dünya ile entegre olan firmalar rekabette ayakta kalacak" dedi. Açılış konuşmalarından sonra SGK İzmir İl Müdürü Ekrem Gülcemal moderatörlüğünde geleceğin sosyal güvenliği konuşuldu.

MERT ALPDÜNDAR

‘Şirketlerin değişime ihtiyacı var’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA