• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Donanması'nı Türk radarları koruyacak

Pakistan Donanması'nı Türk radarları koruyacak

30.05.2019, 11:55

tarafından üretilen ve denizlerde düşman sistemlerince tespit edilmeden, hedef tespiti yapan Radarı, Donanması'na ihraç edildi.

Türkiye'nin önde gelen savunma sanayi firmalarından ASELSAN, ihracat başarısına bir yenisi daha ekledi. Deniz yüzeyinde hareket eden her türlü su üstü hedefin tespitini sağlayan ve tespit ederken, tespit edilmeme özelliğine sahip ALPER LPI Radarı, Pakistan Donanması tarafından tek kaynak olarak seçildi. Milli gemi MİLGEM platformlarında da kullanılan ALPER, Pakistan Deniz Kuvvetleri'nin envanterine girecek olan ve şu anda DAMEN tersanesinde inşası devam eden açık deniz karakol gemilerinde (OPV) kullanılacak. İnşa edilen her iki OPV platformunda da kullanılmak üzere siparişi alınan ALPER'in, Pakistan Donanması envanterindeki ondan fazla platformda daha kullanılması için görüşmeler devam ediyor.

Milliyet'in haberine göre Savaş Yönetim Sistemleri ve gemilerde mevcut seyir radarları ile entegre edilerek ortak konsol üzerinden kullanılabilen ALPER, her türlü deniz platformunda kullanılabiliyor.

Pakistan Donanması'nı Türk radarları koruyacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN