• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

ile 20 bin gence sigortalı iş

Sosyal Çalışma Programı ile 20 bin gence sigortalı iş
Giriş Tarihi: 5.8.2019

Başkan Erdoğan’ın startını verdiği programa katılan gençlerin eline 2 bin 500 lira geçecek. ve ’da iş başı yapan üniversiteliler yaralı leyleklerin tedavilerini ve yavru karacaların bakımını üstleniyor

HAZAL ATEŞ

BAŞKAN Recep Tayyip Erdoğan'ın startını verdiği Sosyal Çalışma Programı bu yaz 20 bin üniversiteli genci hem iş sahibi hem de sigortalı yaptı. Program kapsamında Sivas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünde iş başı yapan gençler yaralı leyleklerin tedavisinden, yavru karacaların bakımına kadar birçok sosyal alanda faaliyet gösteriyor. "Hem sosyalleş hem de para kazan" sloganıyla başlatılan, her yıl Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında Türkiye genelinde düzenlenen program binlerce gencin yüzünü güldürdü.

200 BİN GENÇ BAŞVURDU
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk gençlerin hem yazları çalışma hem de cep harçlığı kazanma imkanına kavuştuklarını belirtirken, gençlerin eline yaklaşık 2 bin 500 lira geçiyor. Gençler çocuk evleri, huzur evleri, belediyelerin sosyal donatı alanları, halk evleri, doğal parklar gibi alanlarda çalışabiliyor. Orman müdürlüklerince sürdürülen fidan dikimi, organik tarım, yerel tohum gibi ihtiyaç duyulan programlarda da görev alabiliyorlar. Bu yaz programa 200 bini aşkın genç başvururken, 20 bini merkezi kura ile işe yerleştirildi.

KARACA BÜYÜYÜNCE DOĞAYA SALINACAK
BEYZA Meşe, Cumhuriyet Üniversitesi Türkçe öğretmenliğinde okuyor. Sosyal Çalışma Programı kapsamında Sivas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünde çalışan Meşe, yaklaşık bir ay önce teslim edilen yavru karacanın bakımında ve beslenmesinde Av Yaban Hayatı Teknikeri İlyas Deveci'ye yardım ediyor. Sivas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Okan Gün öğrencilerle beraber bakımı yapılan yavru karacanın yetişkin bir birey olduktan sonra tekrar doğaya salınacağını belirtti.

YARALI LEYLEKLERİ TEDAVİ EDİYORLAR
HALİL İbrahim Gedik, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik 2. sınıfta okuyor. Program kapsamında Sivas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünde çalışan Gedik ve Meşe doğada yaralanan leyleklerin tedavisinde ve bakımında ilgili personele yardımcı oluyor. Tedavileri tamamlanan leylekler doğal yaşamlarına salınıyor.

Sosyal Çalışma Programı ile 20 bin gence sigortalı iş haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA