• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Nazilli ekonomisine ‘Şeytan’ dopingi

Nazilli ekonomisine ‘Şeytan’ dopingi
Giriş Tarihi: 7.9.2019

yönetimindeki Nazilli merkezli markasının yeni tanıtım yüzü, Nazillili ünlü futbol adamı ‘Şeytan’ lakaplı oldu. Dilmen ile TMSF Başkanı , Nazilli’deki tesislerde sözleşme imzaladı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen Nazilli merkezli Uğur Soğutma'nın yeni tanıtım yüzü, yine Nazilli'den yetişen 'Şeytan' lakaplı ünlü futbol adamı Rıdvan Dilmen olacak. Nazillispor'da yıldızı parlayan ve Türk futbol tarihinin en başarılı isimlerinden biri olan Dilmen ile TMSF Başkanı Muhittin Gülal arasında sözleşme imzalandı. Muhittin Gülal, törende ülke genelindeki 875 şirketin devraldıkları günden bu yana yüzde 36 seviyesinde büyüdüğünü anlattı. Dilmen ile firmanın Nazilli'deki tesislerinde yapılan imza törenine Uğur Soğutma Ceo'su Yusuf Öksüzömer, Uğur Soğutma Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ragıp Çelebi de katıldı.

YÜZDE 36 BÜYÜDÜLER

Törende konuşan TMSF Başkanı Muhittin Gülal, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra devraldıkları şirketlerin büyüdüğünü belirterek, "875 şirketimiz var. Bunların öz sermayesi 23.5 milyar lira. 60.9 milyar lira aktif büyükleri mevcut. 44 bin 560 çalışanımız var. Bu şirketleri devraldığımızda aktif büyüklükleri 44.7 miyar liraydı. Yüzde 36 büyümeyle şu anda 60.9 milyar lira seviyesine geldi" dedi.

EGE'NİN GURUR MARKASI

Gülal, "Uğur Soğutma TMSF yönetiminde Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı. 2018'de 134 milyon lira ile vergi rekortmeni oldu. Uğur Şirketler Grubu, TMSF'ye devredildikten sonra yerli sermaye ve üretim, ihracat, istihdam ve vergi ödeyerek bir rekora daha imza attı. TMSF kayyumları tarafından yönetilen grup büyüyerek ülkenin en önemli sanayi kuruluşu haline geldi. 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayan şirket Ege'nin ihracatta dünyaya açılan kapısı oldu" dedi. Nazilli'nin futboldaki yıldızı ile sanayideki yıldızını bir araya getirerek Uğur Soğutma'yı Rıdvan Dilmen ile tanıtacaklarını belirten TMSF Başkanı Gülal, bu işbirliğinin Nazilli ekonomisi ve Uğur Soğutma'ya ciddi katkılar sağlayacağını söyledi.

GÜZEL DUYGULAR İÇİNDE

Nazilli doğumlu Rıdvan Dilmen de bu iş birliğinden dolayı güzel duygular içinde olduğunu belirterek, "Dün Nazilli'nin kurtuluş günüydü. Nüfus kağıdında Nazilli yazan bir futbol adamı olarak bu markanın tanıtım yüzü olmaktan büyük mutluluk duyuyorum" diye konuştu.

İHSAN KARATAŞ

Nazilli ekonomisine ‘Şeytan’ dopingi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN