• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'tan açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, grubuna ait MAN Türkiye A.Ş. nin Ankara Akyurt'taki yeri Münferit Yatırım Yeri olarak ilan edildiğini ve burada yapılacak 452 milyon liralık yeni yatırımla, 700 kişiye istihdam sağlanacağını dile getirdi.

Bakan Varank'tan Volkswagen açıklaması

04.10.2019, 20:02

Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği'nde gerçekleştirilen milli gün resepsiyonuna katılan Bakan Varank, Peter Altmaier ile yaptıkları görüşmede, Yapay Zeka Konferansının ikincisini önümüzdeki sene Türkiye'de gerçekleştirmek konusunda mutabık kaldıklarını söyledi. Berlin'de düzenlenecek Türk-Alman Enerji Forumu ve Türk-Alman Ekonomi ve Ticaret Komisyonu (JETCO) toplantılarının da somut çıktılara ev sahipliği yapacağına inandığını ifade eden Varank, AB üyeliğinin Türkiye için stratejik bir hedef olduğunu vurguladı. Varank,"Tam üyelik müzakerelerine tekrar hız kazandırılması, vize serbestisi ve Gümrük Birliği güncellemesi konusunda, AB Dönem Başkanlığını üstlendiğinde Almanya'dan güçlü destek bekliyoruz" dedi.

ANKARA

Bakan Varank'tan Volkswagen açıklaması haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.