• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’yı kadınlar yaşatacak

TİRE'DE 500 yıllık geçmişiyle Osmanlı'dan günümüze uzanan tarihi "'ya" kadınlar sahip çıktı. 'nin açtığı kursta "Beledi Dokuma" tekniklerini ilçenin son ustası 'nın kızı 'dan öğrenen kadınlar 'un desteği ile meslek öğrenirken maaş da alıyor.

Beledi Dokuma’yı kadınlar yaşatacak
Giriş Tarihi: 11.11.2019

TİRE'DE 500 yıllık geçmişiyle Osmanlı'dan günümüze uzanan tarihi "Beledi Dokuma'ya" kadınlar sahip çıktı. Kadın Dayanışma Merkezi'nin açtığı kursta "Beledi Dokuma" tekniklerini ilçenin son ustası Saim Bayrı'nın kızı Gülnur Yaykal'dan öğrenen kadınlar İŞKUR'un desteği ile meslek öğrenirken maaş da alıyor. Kursiyer kadınların SGK primleri de ödeniyor. Günde ancak 1 metre üretilebilen ve ünü yurt dışına ulaşmış tarihi dokumadan başta giyim eşyası olmak üzere, terlik, kravat, şal, masa ve sehpa örtüleri gibi hayatın içinde yer alacak yeni ürünler tasarlanıyor.

NADİR UYSAL (ÖZEL)

Beledi Dokuma’yı kadınlar yaşatacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA