• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

tasarruf ve geliri artıracak

Tamamlayıcı Emeklilik tasarruf ve geliri artıracak
Giriş Tarihi: 4.12.2019

Yeni Ekonomi Programı kapsamında hayata geçirilecek olan 'Tamamlayıcı Emeklilik' sistemine yönelik çalışmalar hız kazandı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Bireysel emeklilik ve otomatik katılımda tasarrufları artırıyoruz" dedi. Mevcut uygulamada Otomatik BES adı altında çalışanların Bireysel Emeklilik Sistemi'ne girmesi devlet tarafından da desteklenirken, Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi'nde devlet katkısı devam ederken çalışandan olduğu gibi işverenden de kesinti yapılacak ve bu kesintiler çalışanın hesabında aydan aya birikecek. Emeklilik dönemi gelen çalışan, devlet katkısı ve işveren kesintisi birikiminin tamamını alabilecek. Sisteme 45 yaşını doldurmamış olan ve aktif olarak çalışan herkes 2020 yılından itibaren dahil olacak.

HAZAL ATEŞ

Tamamlayıcı Emeklilik tasarruf ve geliri artıracak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA