• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

üzerinden 100 bin kişi alınacak

İŞKUR üzerinden 100 bin kişi alınacak
Giriş Tarihi: 17.1.2020

şartsız en az ilköğretim mezunlarına 40 bin kişilik kontenjan ayrılırken, en çok muhasebeci ve kasiyere ihtiyaç olduğu bildirildi. ise ilanlarla matematik ve fizik öğretmenleri arıyor.

İşgücü piyasasında hem işveren hem de iş arayan gençlerin güven kapısı olan Türkiye İş Kurumu üzerinden 100 bine yakın personel alımı yapılacak. Kurum üzerinden en az ilköğretim mezunu 40 bin personel alımı için ilana çıkıldı. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) olmayan adayların başvuru yapacağı iş kolları arasında en fazla ön muhasebeci, kasiyer, konfeksiyon işçisi, satış danışmanı, makineci, beden işçisi aranıyor. Özel okullar da İŞKUR üzerinden matematik, fizik öğretmeni arıyor.

MODERN SİSTEM
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, iş arayanları işle, işvereni de aradıkları iş gücüye buluşturmak için yoğun bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Selçuk, 2019'da yaklaşık 1.5 milyon kişinin İŞKUR aracılığı ile işe yerleştirildiğini anımsatarak, işbaşı eğitim programlarını modern usta-çırak sistemi olarak gördüklerini ifade etti.

SAĞLIK PERSONELİ
Kurum üzerinden en az ilköğretim mezunu KPSS'siz sağlık personelinin yanı sıra hemşire, fizyoterapist alınacak. Açık iş listesinde ihtiyaç duyulan personel arasında meyve ve sebze ayıklayıcısından kuryeye, kaynakçıdan modelist yardımcısına, erkek üst giysileri dikim elemanından kasaba kadar birçok meslek yer alıyor. KPSS olmayan adayların da başvuru yapacağı personel alım ilanlarında en fazla işçi aranan meslekler arasında 6 binden çok beden işçisi, 2 binin üzerinde makineci, bin kadar satış danışmanı, temizlik görevlisi olması dikkat çekiyor.

20 KAMU KURUMU İLAN YAYINLADI
Adalet, Dışişleri, Enerji ve Tabi Kaynaklar ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlıkları başta olmak üzere birçok kamu kurumu memur alımı yapılacağını duyurdu. Müze görevlisi, tekniker, restoratör, uzman yardımcısı, yazma eser uzman yardımcısı, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, sosyolog, farklı branşlardan mühendisler, psikolog, büro memuru, güvenlik görevlisi, temizlik personeli, bilişim personeli, nitelikli işçi ve daha birçok meslek gurubundan personel alınacak.

BELEDİYELER DE ALIMA BAŞLADI
Taşerona kadro sürecinin tamamlanmasının ardından belediyeler de işçi alımlarını Kurum üzerinden yapmaya başladı. Kamu kurumlarında ve belediyelerde engelli ve engelsiz kadrolara KPSS puan şartı ve KPSS şartsız 2 bin 400 personel alınacak.

HAZAL ATEŞ

İŞKUR üzerinden 100 bin kişi alınacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA