• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Sanayi ve : Haziran ayında müjdemiz olacak

Sanayi ve , COVID-19 Platformu'nun düzenlediği "Türkiye'nin "nda konuştu. Varank, "Haziran ayında yerli ilaç konusunda müjdemiz olacak." dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: Haziran ayında müjdemiz olacak

13.05.2020, 10:29 Güncelleme Tarihi: 13.05.2020,12:51

"COVID-19 Türkiye Platformu"nun düzenlediği "Türkiye'nin Tanı Gücü Sanal Konferansı"nda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "300 stajyer araştırmacıya burs vermeye başladık" dedi.

Bakan Varank'ın açıklamaları şöyle

"8 AŞI PROJEMİZ VAR"

Aşı ve ilaç geliştirme alanındaki çalışmalarımıza virüs daha sınırlarımıza girmeden başladık. Bugün 17 projemiz devam ediyor. Bunların içinde 8 aşı projemiz var. Bazı aşı projelerinde daha erken sonuçlar da elde edebiliriz. Birinde hayvan deneyi aşamasına geldiğimizi açıklamıştım."HAZİRAN AYINDA YERLİ İLAÇ KONUSUNDA MÜJDEMİZ OLACAK"

Haziran ayında yerli kaynaklarla sentez ilaçta önemli bir müjdemiz olacak. Covid-19 projelerinde 300 stajyer araştırmacımıza burs vermeye başladık. Araştırmacılarımıza buradan başarılar diliyorum.

Tıbbi tanı kitleri önemli teknolojilerden bir tanesi. Tanıda ne kadar iyiyseniz tedavide etkinliğiniz o derece artıyor. KOBİ'lerden ürün odaklı projeleri talep ettik, bir haftada 446 başvuru aldık. KOBİ'lerin gücünü bize bir kez daha göstermiş oldu. Tanı alanında 10 projeyi destekliyoruz.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: Haziran ayında müjdemiz olacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA