• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yaz sıcağına karşı yalıtım önerisi

Yaz sıcağına karşı yalıtım önerisi
Giriş Tarihi: 22.5.2020

İZODER (Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği) Başkanı Levent Gökçe, ısı yalıtımının sadece kış aylarında soğuk havaya karşı değil, yaz aylarında da sıcağa karşı alınabilecek en etkili önemlerin başında geldiğini söyledi. Son kullanıcı için büyük önem arz eden ısı yalıtımının, binalarda enerji verimliliği sağlayarak aynı zamanda ülke ekonomisini de direk etkilediğini vurgulayan Gökçe, ülke olarak binalarda kullanılandığımız enerji miktarının, toplam tükettiğimiz enerjinin çok önemli bir kısmını yani yüzde 30'u aştığını kaydetti. Gökçe, "Alacağımız önlemlerle hem yaz hem kış mevsiminde enerji savurganlığının önüne geçebiliriz. Yalıtım uygulamaları ile doğalgaz ve elektrik tüketimini azaltabiliriz" diye konuştu.

Yaz sıcağına karşı yalıtım önerisi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA