• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Buğdayda stokçuluk girişimleri için uyarı

Buğdayda stokçuluk girişimleri için uyarı
Giriş Tarihi: 10.8.2020
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, sektörün dışındaki kişilerin buğday alımları gerçekleştirdiğini gördüklerini belirterek, "Bu eylemler stoklama mantığıyla yapılıyorsa, TMO geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da piyasa regülasyonunu keskin ve ciddi şekilde sağlayacaktır." dedi. Rekolte ve verimin yüksek, kalitenin de iyi olduğunu söyleyen Güldal, TMO'nun alım fiyatlarının üreticilerce memnuniyetle karşılandığını belirtti. Güldal şunları kaydetti: "Üreticiler ürünlerini TMO'ya teslim etsin. Manipülatif amaçlı yapılan stoklara gerekli müdahaleyi hasat bitimiyle yaparız. Piyasayı regüle edecek oranda yeterli stokumuz var."

Buğdayda stokçuluk girişimleri için uyarı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA