• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Oguzhan özkaya’dan erasmus’ta sanal tur

Oguzhan özkaya’dan erasmus’ta sanal tur

20.3.2021

Oğuzhan Özkaya Yelki Ortaokulu öğrencileri, proje ortakları Yunanistan, İtalya ve Romanya'dan 50 öğretmene İzmir'in tarihi ve turistik güzelliklerini sanal ortamda gezdirip tanıttı. Özel Oğuzhan Özkaya Yelki Ortaokulu, "Dynamic Citizens of Europe" isimli Erasmus+ projesinin son toplantısında ev sahibi oldu.

ÜÇ ÜLKEDEN 50 ÖĞRETMEN
Ortaokul öğrencileri sanal İzmir turu ile şehri tanıtıp, müze ve ören yerleri başta olmak üzere tarihi ve turistik yerleri gezdirdi. "Dynamic Citizens of Europa" isimli Erasmus Plus projesi, yaşadığı topluma karşı sorumlulukların farkında olan, problem çözücü, katılımcı, toplamda aktif rol alan, sorumluluk sahibi, toplumsal sorunlara duyarlı vatandaşlar yetiştirmeyi hedefliyor. Sanal olarak yapılan toplantı Yunanistan, İtalya ve Romanya'dan katılan toplam 50 öğretmen ile gerçekleşti. Öğrencilere topluma ve çevreye karşı belli sorumluluklara sahip olmayı, aktif rol almayı ve sosyal ve kültürel düzeylerinin gelişimini hedefleyen projede her ülke özel çalışmalarını gerçekleştirdi. Projenin diğer amaçları olan şehir ve ülke tanıtımı için Efes, Bergama ve Agora gibi bir çok tarihi yerlere okul öğrencileri tarafından düzenlenen sanal geziler büyük keyifle izlendi. İzleyenler pandemi sonrası gerçek bir İzmir turunda buluşmak üzere sözleşti.

Oguzhan özkaya’dan erasmus’ta sanal tur haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.