• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Ramazan ayı boyunca HES koduyla çalışabiliriz’

Lokantacılar ve Gazinocular Esnaf Odası Başkan Adayı, 3. kuşak işletmecisi Alpay Okyay, pandemi döneminde sıkıntı yaşayan esnafla ilgili açıklamalarda bulundu.

‘Ramazan ayı boyunca HES koduyla çalışabiliriz’

8.4.2021

AVM'ler ile otel restoranlarının açık olduğunu hatırlatan Okyay, "Bizler de Ramazan ayı boyunca belirlenen kurallara bağlı kalarak çalışabiliriz" dedi.

'ZOR DURUMU HAFİFLETİR'
KORONA virüsle mücadele döneminde HES kodu uygulamasıyla lokantaların açılması fikrini ilk kez ortaya kendisinin attığını söyleyen Alpay Okyay, "İçinde bulunduğumuz süreçte otel restoranları açık. HES Kodu kontrolü ve devletimizin belirlediği pandemi hijyen kuralları ile lokanta ve restoranların devam etmesi, bu süreçteki esnafın zor durumunu bir nebze olsun giderebilir. Esnafımız, çalışanlarımız ve ailelerimiz ile milyonlara varan bir kitle olarak çok zor bir dönem yaşamaktayız. Devletimizin sesimizi duyacağına inanıyoruz. Sadece paket servisle lokanta ve restoranların ayakta kalması mümkün değil" açıklamasını yaptı.

‘Ramazan ayı boyunca HES koduyla çalışabiliriz’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.