• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İkinci el otoda fırsat zamanı

İkinci el otoda fırsat zamanı

11.4.2021

Kurların yükselmesi ve sıfır araç tedariğinin azalması, vatandaşı otomobilde ikinci ele yöneltti. Mertel Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı ve İzmir Ticaret Odası Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Yılmaz Akın, mayıs ayından itibaren ikinci el otomobil satışlarında patlama beklediklerini belirterek "Satın alma niyeti olanlar elini çabuk tutsun" dedi.

RAMAZAN'DA DURGUNLUK OLABİLİR

İkinci el otomobil satışlarında mart sonundan itibaren bir toparlanma sürecine girdiğini kaydeden Akın, "Bu paralelde taleplerin arttığını net bir şekilde gözlemledik. Ramazan ayı boyunca pandeminin seyrine bağlı olarak geçici bir durgunluk yaşanabilir. Ancak Mayıs ayından itibaren 2.el satışlarında toparlanma olacağını öngörüyoruz. Yıl sonu yüzde 16-19 oranında büyüme bekleniyor" diye konuştu.

■ FATİH ŞENDİL

İkinci el otoda fırsat zamanı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.